Доступність посилання

ТОП новини

Арнольд Шварценеґґер покинув посаду губернатора Каліфорнії


Арнольд Шварценеґґер

Прага – Арнольд Шварценеґґер – неодноразовий чемпіон світу з культуризму, кінозірка Голівуду – сьогодні покинув посаду губернатора американського штату Каліфорнія, на якій він перебував упродовж минулих 7 років. Губернаторство Шварценеґґера було яскравим, але зіпсованим фінансовою кризою в США, яка охопила й найбільший штат цієї країни – Каліфорнію. Що ж було найбільш помітного у політичній кар’єрі цього губернатора?

Цей день політичного фіналу Шварценеґґера можна порівняти з однією з фінальних сцен знаменитого фільму за його участю «Термінатор»: «Аста ла віста, дитинко!»

Правда, цього разу без стрілянини й вибухів. Оскільки Арнольд Шварценеґґер каже «аста ла віста» («прощавай») посаді губернатора Каліфорнії після 7 років бурхливої і суперечливої кар’єри, які пам’ятатимуться більше як продовження красивої і яскравої кар’єри кіноактора, аніж його політичні досягнення.

Про це свідчать і результати опитування, які є своєрідним підсумком губернаторства Шварценеґґера. Лише 23 відсотки каліфорнійців схвалюють останні дії їхнього шефа. Це далеко не те, коли у 2003 році Шварценеґґер легко переміг на виборах свого суперника – демократа Ґрея Девіса.

Під час своєї інавгурації Шварценеґґер, губернатор-республіканець, зобов’язався співпрацювати з законодавцями і згадав про свій родинний зв’язок, через дружину Марію Шрівер, із політичним «кланом» Джона Кеннеді.

«Я знаю, що дехто серед вас скептично розцінює моє поєднання із законодавцями. Але я маю відзначити у моєму житті, що люди часто відповідають чудовими способами на важливі виклики. Словами президента Кеннеді: «Я ідеаліст без ілюзій», – заявив тоді Шварценеґґер.

Хоча він і обіцяв, що на посаді губернатора зосередиться, перш за все, на фінансових питаннях, все ж йому виявилося не під силу успішно розв’язати економічні проблеми Каліфорнії, яка є більшою економічною потугою, аніж величезна Росія чи зростаюча Бразилія, чи багата ресурсами Канада. Шварценеґґер залишає посаду з фінансовим дефіцитом штату в майже 30 мільярдів доларів.

Не виключає повернення до Голівуду

Губернатор найбільшого штату США Шварценеґґер запам’ятався як успішний у скороченні теплових викидів в атмосферу, у запровадженні чистої енергетики сонця і вітру, а також поступками перед легіонами фанатів восени 2010 року, котрі вітали його зменшення штрафів за вживання маріхуани.

Хоча Каліфорнія отримала у спадкоємці знаменитого актора особистість не менш знамениту – Шварценеґґера замінив демократ Джеррі Браун, котрий вже двічі був губернатором у 1970-80-х роках.

Чи вдасться Шварценеґґерові балотуватися на Президента США, сказати важко, бо дуже вже проблематична ймовірність зміни закону, який на сьогодні забороняє натуралізованим американцям займати цю високу посаду.

Сам же 63-річний політик і актор сказав журналістам, що поки що займеться написанням книг, питаннями екології і може повернутися до Голівуду, де він запам’ятався дуже колоритними ролями.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG