Правда, цього разу без стрілянини й вибухів. Оскільки Арнольд Шварценеґґер каже «аста ла віста» («прощавай») посаді губернатора Каліфорнії після 7 років бурхливої і суперечливої кар’єри, які пам’ятатимуться більше як продовження красивої і яскравої кар’єри кіноактора, аніж його політичні досягнення.
Про це свідчать і результати опитування, які є своєрідним підсумком губернаторства Шварценеґґера. Лише 23 відсотки каліфорнійців схвалюють останні дії їхнього шефа. Це далеко не те, коли у 2003 році Шварценеґґер легко переміг на виборах свого суперника – демократа Ґрея Девіса.
Під час своєї інавгурації Шварценеґґер, губернатор-республіканець, зобов’язався співпрацювати з законодавцями і згадав про свій родинний зв’язок, через дружину Марію Шрівер, із політичним «кланом» Джона Кеннеді.
«Я знаю, що дехто серед вас скептично розцінює моє поєднання із законодавцями. Але я маю відзначити у моєму житті, що люди часто відповідають чудовими способами на важливі виклики. Словами президента Кеннеді: «Я ідеаліст без ілюзій», – заявив тоді Шварценеґґер.
Хоча він і обіцяв, що на посаді губернатора зосередиться, перш за все, на фінансових питаннях, все ж йому виявилося не під силу успішно розв’язати економічні проблеми Каліфорнії, яка є більшою економічною потугою, аніж величезна Росія чи зростаюча Бразилія, чи багата ресурсами Канада. Шварценеґґер залишає посаду з фінансовим дефіцитом штату в майже 30 мільярдів доларів.
Не виключає повернення до Голівуду
Губернатор найбільшого штату США Шварценеґґер запам’ятався як успішний у скороченні теплових викидів в атмосферу, у запровадженні чистої енергетики сонця і вітру, а також поступками перед легіонами фанатів восени 2010 року, котрі вітали його зменшення штрафів за вживання маріхуани.
Хоча Каліфорнія отримала у спадкоємці знаменитого актора особистість не менш знамениту – Шварценеґґера замінив демократ Джеррі Браун, котрий вже двічі був губернатором у 1970-80-х роках.
Чи вдасться Шварценеґґерові балотуватися на Президента США, сказати важко, бо дуже вже проблематична ймовірність зміни закону, який на сьогодні забороняє натуралізованим американцям займати цю високу посаду.
Сам же 63-річний політик і актор сказав журналістам, що поки що займеться написанням книг, питаннями екології і може повернутися до Голівуду, де він запам’ятався дуже колоритними ролями.