Доступність посилання

ТОП новини

Британський уряд збільшив податок на додану вартість


Лондон – Від учора податок на додану вартість у Великій Британії зріс на два з половиною відсотки до 20 відсотків. Консервативно-ліберальний уряд країни каже, що це найменш болючий спосіб протидії дефіцитові бюджету, що перевищує 10 відсотків валового національного продукту. Але опозиція заперечує, що підвищення ПДВ є прогресивною політикою.

Міністр фінансів Великої Британії Джордж Осборн захищає підвищення ПДВ, бо, за його словами, воно допоможе привести до ладу громадські фінанси і втримати економіку на шляху до одужання. Очікується, що підвищення ПДВ із 17 з половиною до 20 відсотків приноситиме державному бюджетові 13 мільярдів фунтів на рік (це понад 20 мільярдів доларів).

Опозиційна Лейбористська партія гостро розкритикувала рішення підняти ПДВ, назвавши його «поганим податком у поганий час». Її лідер Ед Мілібанд заявив: «Джордж Осборн сказав, що підвищення ПДВ є справедливим, і що це – кращий спосіб допомогти бідним, ніж інші альтернативи. Він мусить визнати, що був неправий, і вибачитися. Лейбористи виразно обіцяли, що в разі перемоги на виборах зменшили б дефіцит бюджету вдвічі за чотири роки роботи цього складу парламенту. У цьому наша відмінність від консерваторів: вони хочуть іти ще далі і швидше. Тому вони й підняли ПДВ, і тому люди в цій країні відчувають складнощі, платять за це».

Постраждають звичайні британські сім’ї

Фахівці кажуть, що багато закладів торговельної сфери і сфери послуг скористаються із підвищення ПДВ, щоб підняти ціни на свої товари значно більше, ніж на два з половиною відсотки. Йдеться передусім про такі заклади, як фітнес-центри, компанії мобільного зв’язку, ресторани, бари і крамниці. Тут ідеться про підвищення цін на 5-8, а іноді і 10 відсотків. Ці заклади роблять це, щоб компенсувати собі підвищення цін на пальне, електроенергію, бавовну й інші матеріали, використавши збільшення податку, щоб замаскувати свої дії. Це збільшить річні видатки британських сімей ще більш драматично, ніж сподівався уряд.

Опозиція заявляє, що підвищення ПДВ коштуватиме пересічній сім’ї 400 фунтів на рік і наразить на ризик чверть мільйона робочих місць.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG