Доступність посилання

ТОП новини

«Тризуб» заявляє про арешт активістів через підрив погруддя Сталіна


У справі про підрив пам’ятника Сталіну в Запоріжжі правоохоронці затримали понад десять членів Всеукраїнської організації «Тризуб» імені Бандери. Про це йдеться у заяві Центрального проводу ВО «Тризуб», оприлюдненій на офіційному сайті організації.

За повідомленням, 8 січня в Рогатинському районі Івано-Франківської області затримали керівника Центрального проводу ВО «Тризуб» Андрія Стемпіцького, його сина Пилипа Стемпіцького, а також Романа Хмару. 9 січня затримали колишнього керівника Центрального проводу Дмитра Яроша, першого заступника ВО «Тризуб» Андрія Тарасенка, голову Українського відділення Антиімперського фронту Ростислава Винара та голову Дніпропетровської обласної організації «Тризуб» Сергія Борисенка. 10 січня заарештували голову Тернопільської обласної організації «Тризуб», мовиться в заяві Центрального проводу.

Як заявляють у «Тризубі», інформація про затримання постійно оновлюється, тому точну кількість всіх затриманих та їх прізвища оприлюднять згодом.

Як йдеться у заяві, заарештованим висуваються звинувачення у тероризмі в зв’язку з вибухом у Запоріжжі. «Усі звинувачення, висунуті правоохоронними органами, вважаємо надуманими, сфабрикованими та замовними. Ці дії нинішньої влади розцінюємо як вияв політичних репресій і спробу придушення українських патріотичних сил», – мовиться у заяві Центрального проводу ВО «Тризуб».

У новорічну ніч на території Запорізького обкому Компартії стався вибух, внаслідок чого був повністю зруйнований встановлений там у травні минулого року пам’ятник Сталінові. Також була дещо пошкоджена сама будівля.

Відтак в інтернеті з’явилася заява про взяття відповідальності за цей підрив від імені досі не відомого «Руху Першого січня».

Тим часом у справі про підрив пам’ятника вже затримували представників іншої організації, Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Перед цим, 28 грудня, пам’ятникові Сталіну на території обкому КПУ в Запоріжжі відпиляли голову. Відповідальність за це взяла на себе молодіжна організація «Тризуб».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG