Доступність посилання

ТОП новини

Чехія видала міжнародний ордер на арешт принца з Катару


Суд у Празі видав міжнародний ордер на арешт члена королівської родини Катару принца Хамада бін Абдалли бін Тані ат-Тані, якого в Чехії звинуватили в сексуальному зловживанні неповнолітніх, але видали до Катару.

Як повідомила сьогодні речниця Міського суду Праги, нині документи перекладають англійською мовою. По тому їх мають подати до Інтерполу.

За її словами, на такий крок суд пішов через те, що вичерпав усі інші можливості домогтися, щоб принц постав перед судом.

Хамад бін Абдалла бін Тані ат-Тані, який тривалий час легально жив у Чехії як приватний підприємець, був у 2005 році засуджений у Празі до 2,5 років ув’язнення за сексуальні стосунки з 16 неповнолітніми дівчатами. Але цей вирок не набув законної сили через те, що його не вдалося офіційно вручити підсудному для можливого оскарження: тодішній міністр юстиції Чехії вирішив видати принца до Катару, щоб він відбув покарання вдома.

Після повернення члена катарської королівської родини на батьківщину його натомість майже відразу відпустили з-під варти під заставу, а 2007 року прокуратура Катару зовсім закрила справу проти нього в цій країні.

Після цього в Чехії вирішили знову відкрити чеську справу проти принца, але її розгляд усе відкладається через його неявку. Усі зусилля чеської сторони передати йому повістку, в тому числі дипломатичними каналами, виявилися марними.

Натомість принц минулого року подав позов до чеської держави з вимогою про фінансове відшкодування на суму понад 13 тисяч доларів за той час, який він пробув у Чехії під вартою протягом розгляду його справи.
XS
SM
MD
LG