Доступність посилання

ТОП новини

НКРЕ підвищила ціни на електроенергію для населення


Національна комісія регулювання електроенергетики підвищила тарифи на електроенергію для деяких категорій населення. Відповідне рішення комісія ухвалила на сьогоднішньому засіданні.

Зокрема, тариф для абонентів, які не використовують електроплити й електроустановки для обігріву і які проживають в містах, з лютого зросте на 30%; тариф для сільського населення, яке не використовує електроплити і електроустановки для обігріву, також зросте на 30%.

Крім того, регулятор підвищив вартість електроенергії для категорії побутових абонентів, які використовують електроплити і електроустановки для обігріву. З 1 лютого ця категорія споживачів платитиме на 30% більше. При цьому для цієї групи споживачів поріг споживання, при якому нараховуватимуть новий тариф, становитиме 250 кВт/годин щомісячно.

Своїм рішенням комісія передбачила, що підвищені тарифи застосовуватимуться лише до тих обсягів електроенергії, які побутовий споживач спожив понад встановлені ліміти (150 і 250, відповідно).

Крім того, своїм рішенням комісія передбачила, що воно не розповсюджується на низку пільгових категорій споживачів. Зокрема, на жителів багатоквартирних будинків, не газифікованих населених пунктів, а також населених пунктів, в яких відсутнє централізоване теплопостачання; на жителів гуртожитків сімейного типу, на багатодітні сім’ї (що виховують від трьох і більше дітей) і сім’ї, в яких виховуються прийомні діти, а також на сім’ї, які утримують будинки сімейного типу для сиріт.

Як заявив під час ухвалення рішення член НКРЕ Костянтин Теличко, це підвищення за розрахунками регулятора не торкнеться більшості населення, оскільки воно не перевищує порогів споживання, зафіксованих ухваленим документом. За його словами, найближчим часом постанова НКРЕ буде направлена на реєстрацію до Міністерства юстиції України.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG