Доступність посилання

ТОП новини

Британський прем’єр захищає реформу національної системи охорони здоров’я


Прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон
Прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон

Лондон – Прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон виступив із промовою на захист урядових планів радикальної реформи системи охорони здоров’я в Англії. Камерон обстоює реформу, незважаючи на те, що її розкритикували провідні медичні організації. Фахівці вважають, що зміни впроваджуються надто швидкими темпами.

Цього тижня уряд оприлюднить законопроект щодо реформи системи охорони здоров’я в Англії. Якщо парламент його підтримає, то відбудеться докорінна зміна системи управління сферою здоров’я в цій країні. Зокрема, нині менеджмент системи здоров’я на місцях здійснюють спеціальні трести, які розпоряджаються бюджетом і підпорядковуються міністерству охорони здоров’я. Згідно з новим законопроектом, управління має бути передано консорціумам лікарів-терапевтів.

Прем’єр-міністр Дейвід Камерон наполягає, що засадничі зміни потрібні для модернізації Національної системи охорони здоров’я. У програмній промові у понеділок він заявив: «Фінансовий тиск на систему здоров’я зростає. Адже нові ліки є дорогими. У систему здоров’я впроваджуються такі технологічні інновації, як генетика і нанотехнології. Тож удавати, що є легкий варіант збереження статусу кво, сподіваючися, що трохи додаткових грошей зможе усунути виклики, що стоять перед системою, є повною фікцією».

Однак професійні медичні організації, такі як Британська медична асоціація, Королівський коледж лікарів-терапевтів, медичні профспілки заперечують потребу радикальної зміни системи. Шість медичних організацій у понеділок оприлюднили лист в газеті Times, у якому скритикували уряд за те, що він не звертає уваги на їх застереження щодо ключових елементів реформи. Фахівці ставлять питання щодо вартості і швидкості планованих змін.

Філ Ґрей – представник організації, що захищає права пацієнтів, зазначає: «Найважливіше, що люди навіть не уявляють собі, наскільки великими є зміни, що плануються. Коли коаліційний уряд прийшов до влади у травні минулого року, то в розділі щодо здоров’я в коаліційній угоді було сказано, що більше не буде докорінних реорганізацій Національної системи охорони здоров’я, бо це марна трата грошей, часу та ефективності. Адже йдеться про найбільшу реорганізацію в історії Національної системи охорони здоров’я. Ми не вважаємо, що реорганізація таких масштабів є потрібною. Є шляхи поліпшення ефективності системи без руйнування всього, що є. Ця реформа змінить функціонування системи до невпізнаваності, і це в результаті становитиме загрозу для добробуту пацієнтів».

Камерон наполягає на своїй правоті

Прем’єр-міністр намагався заперечити, що реформа буде дорого коштувати і є поспішною. Він сказав, що зміни впроваджуватимуться поступово, а «чистих заощаджень» вдасться досягти вже за два роки.

Він також заперечив, що опозиція до його планів у середовищі медиків є повною. Він зазначив, що 140 консорціумів лікарів-терапевтів уже викликалися взяти на себе управління системою здоров’я на місцях. Це – половина кількості, необхідної, щоб забезпечити потреби всієї Англії.

Напередодні парламентських виборів торік панівна нині Консервативна партія обіцяла захистити від скорочень фінансування національної системи охорони здоров’я. Її бюджет на 2010-2011-й фінансовий рік становить 102 мільярди фунтів (це понад 160 мільярдів доларів).

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG