Доступність посилання

ТОП новини

Закон про доступ до публічної інформації «збільшить прозорість» – співдоповідачі ПАРЄ


У Парламентській асамблеї Ради Європи сподіваються, що Президент України Віктор Янукович підпише закон про доступ до публічної інформації. Про це заявили співдоповідачі ПАРЄ з питань України Майліс Репс і Марієтта Пурбо-Лундін, повідомляє офіційний сайт організації.

«Ухвалення цього закону бере до уваги рекомендації міжнародної спільноти і громадянського суспільства, збільшить прозорість державного управління і стане важливим інструментом у боротьбі з корупцією», – заявили співдоповідачі ПАРЄ.

13 січня Верховна Рада ухвалила закон про доступ до публічної інформації.

Водночас голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини, співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров наголошує на необхідності доопрацювання цього закону. Одним із недоліків документу правозахисник називає відсутність закріплення у законі норми про те, що інформація може розповсюджуватись незалежно від державних кордонів, як це є в Європі.

Ще одним недоліком нового закону, за словами правозахисника, є відсутність захисту джерел інформації в державних органах, а також відсутність визначення, що є інформацією для службового користування.
XS
SM
MD
LG