Доступність посилання

ТОП новини

Україна на одному з перших місць за зверненнями до Страсбурзького суду


Україна посідає третє-четверте місце за кількістю звернень громадян до Європейського суду з прав людини, повідомила урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Вікторія Лутковська.

Водночас вона не змогла назвати кількість звернень, що надходять до Страсбурзького суду від громадян України, оскільки суд не доводить таку інформацію до відома державних органів країн. За її словами, переважно у своїх зверненнях до Європейського суду з прав людини громадяни України скаржаться на невиконання рішень національних судів.

Загалом, починаючи з 1997 року, Європейський суд із прав людини ухвалив 718 рішень щодо України, найбільше у 2009 році – 126, у 2010 році – 109. Водночас кількість заяв, яку міг при цьому розглянути Страсбурзький суд, може бути значно більшою, оскільки одне рішення може стосуватися 100 заяв з аналогічного питання, заявила Лутковська.

За її словами, в 2009 році Україна виплатила за рішеннями Європейського суду з прав людини близько восьми мільйонів гривень, у 2010 році – 29 мільйонів.
XS
SM
MD
LG