Доступність посилання

ТОП новини

Янукович дав гроші на «лікарню майбутнього» – ЗМІ


За інформацією джерела тижневика «Дзеркало тижня. Україна» у профільному комітеті Верховної Ради, Президент Віктор Янукович ухвалив рішення про участь держави в завершенні проекту Дитяча лікарня майбутнього (ДЛМ).

За словами джерела, вже завершено фінансовий аудит проекту, який, як відомо, патронує фонд «Україна-3000», до якого, в свою чергу, причетна Катерина Ющенко, дружина екс-Президента Віктора Ющенка.

Порушень у використанні зібраних за п’ять років існування проекту благодійних коштів (а це близько 119 мільйонів гривень) не виявлено. Водночас, від людей, котрі знають про результати аудиту, стало відомо, що частину благодійних коштів, призначених на будівництво ДЛМ, фонд витратив на придбання обладнання для лікарень у регіонах.

Уже 2011 року планується виділити на реалізацію проекту близько 200 мільйонів гривень. Загалом на завершення будівництва знадобиться 500 мільйонів гривень. Ідеться також про можливе залучення додаткових фінансових коштів благодійників (зокрема закордонних). За словами джерела, висока можливість того, що куратором проекту з боку держави стане голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва. Вже в лютому будівельний майданчик має намір відвідати прем’єр-міністр Микола Азаров.

Держава – замовник цього проекту і ще 2006 року взяла на себе зобов’язання виділити земельну ділянку під лікарню, а також фінансувати будівельні роботи. Але гроші так і не було виділено. Тоді як проектування, закупівлю обладнання та навчання фахівців планувалося оплатити коштами благодійників.

Ще 2006 року благодійники задекларували 260 мільйонів гривень, які вони готові були вкласти в цей проект.

На сьогодні через брак коштів будівельні роботи припинено.
XS
SM
MD
LG