Доступність посилання

ТОП новини

Президент Узбекистану зустрінеться з чиновниками ЄС і НАТО в Брюсселі


Президент Узбекистану Іслам Карімов відвідає сьогодні Брюссель, де зустрінеться з керівниками ЄС і НАТО. Він проведе переговори з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу і єврокомісаром з питань енергетики Ґюнтером Еттінґером. Очікується, що сторони підпишуть меморандум про взаєморозуміння в енергетичній сфері і обговорять відкриття представництва Євросоюзу в Ташкенті.

У штаб-квартирі НАТО Іслам Карімов зустрінеться з генеральним секретарем цієї організації Андерсом Фоґом Расмуссеном і обговорить співпрацю альянсу з Узбекистаном в питаннях постачання до сусіднього Афганістану.

Правозахисники критикують брюссельських чиновників за контакти з Карімовим, режим якого незмінно обіймає останні сходинки у міжнародних звітах про права людини. Представник Єврокомісії Олів’є Байї заявив, що під час переговорів керівники ЄС акцентують увагу президента Узбекистану на потребі поважати права людини і здійснювати внутрішні реформи.

«Євросоюз вирішив не застосовувати політику ізоляції цієї країни, натомість критично і з вимогою дотримання певних умов взаємодіяти з нею. Ми справді вважаємо, що через діалог з владою Узбекистану ми могли б наполягати на подальших реформах у галузі прав людини і в економічній сфері», – сказав представник ЄС Олів’є Байї.

Правозахисники планують у Брюсселі провести акцію протесту на підтримку узбецьких колег.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG