Доступність посилання

ТОП новини

Обама готує крок до повернення популярності


Барак Обама
Барак Обама

Нью-Йорк – Президент Сполучених Штатів виступає сьогодні на об’єднаному засіданні обох палат Конгресу з традиційною щорічною доповіддю-звітом «Про становище країни». Цьому виступові надається особливе значення, оскільки йдеться насамперед про шляхи подолання економічної кризи.

Доповідь президента Барака Обами заплановано на вечір, коли у Києві вже буде ранок середи, але вже у загальних рисах відомий напрямок промови. Білий дім вважає цей виступ Обами програмним накресленням політики його адміністрації у цьому році, за рік до нових президентських виборів.

На думку оглядачів, нова програма Білого дому віддзеркалює зміну політичного курсу адміністрації Обами. Цей курс явно зміщується праворуч, ближче до центру. За минулі два роки команда президента, в очах критиків, зажила репутації ліберального активізму лівого нахилу.

Демократична партія на чолі з президентом, маючи абсолютну більшість в обох палатах Конгресу, зайнялася тоді насамперед просуванням урядових реформ, розширенням прерогатив виконавчої влади і колосальним фінансовим стимулюванням економіки. Це відбувалося на тлі економічної кризи, коли безробіття зростало попри всі заходи, сягнувши майже 10 вісотків.

Невдоволений електорат завдав кандидатам Демократичної партії нищівної поразки на листопадових виборах до Конгресу. Відтак у Палаті представників Республіканська партія отримала переважну більшість місць.

Ці конгресмени поставили собі за мету скасувати реформи президента Обами. Тепер, як сподівається Білий дім, доповідь «Про становище країни» має привернути на бік адміністрації і незалежних виборців, і ділові кола.

Обама продовжує боротьбу

Напередодні виступу Барак Обама у телевізійному зверненні до народу заявив, що чільною метою тепер буде скорочення бюджетного дефіциту і створення нових робочих місць.

«Джефф Іммелт, генеральний директор компанії General Electric, один із найбільш винахідливих і далекоглядних бізнес-лідерів Америки, погодився очолити новостворену при Білому домі Раду з питань зайнятості та конкурентної здатності. Мета цієї Ради – визначити шляхи зростання нашої економіки завдяки інвестиціям у місцеві бізнеси. За умов розумного керівництва, я певен, ми сприятимемо створенню нових робочих місць, нових творчих ідей, підготуємо людей до конкурентної боротьби у 21-му столітті… Ми живемо у новий і складний час, коли технологія, полегшуючи конкуренцію, робить її гострою як ніколи раніше», – сказав президент.

Іще до доповіді Обами «Про становище країни» індекс його популярності зріс на 4 відсотки.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG