Доступність посилання

ТОП новини

МЗС надає допомогу українцеві, який 14 років провів у рабстві в Таїланді


Посольство і консульство України у Таїланді готові захищати права та інтереси громадянина України, одесита Анатолія Вдовиченка, повідомили в МЗС.

За інформацією МЗС, Вдовиченко прибув у Таїланд у квітні 1996 року в службове відрядження для участі в монтажі кисневих установок на фабриці під Банкоком. Під час роботи він отримав виробничу травму – сильних опіків, у тому числі обличчя. Таїландська сторона запропонувала йому продовжити роботу, усно домовившись про надання йому зарплати, житла та автомобіля.

Однак усна домовленість дотримувалася лише три місяці, а в лютому 1998 року в нього забрали паспорт громадянина України нібито для оформлення угоди на працевлаштування.

За інформацією МЗС, українець не міг покинути територію фабрики без документів, був деморалізований і не звертався по допомогу до українських дипломатів.

Однак восени 2010 року йому вдалося зв’язатися телефоном з родичами в Україні, а в грудні – поговорити по телефону з консульським співробітником посольства України в Таїланді.

«Наразі Вдовиченко перебуває у Таїланді, він знімає житло поруч із посольством України і практично перебуває на цілодобовому телефонному зв’язку з нашим консулом. Анатолій написав заяву в поліцію, де він у судовому порядку буде вимагати захисту своїх прав та інтересів, які порушувалися протягом 15 років», – повідомив сьогодні речник МЗС Олександр Дикусаров.

За його словами, зусиллями українських дипломатів наразі українцю паспорт повернули, йому запропонували допомогу в поверненні до України, однак Вдовиченко поки що перебуває в Таїланді, де домагатиметься виплати йому заробітної плати, яку йому не виплачували всі ці роки, а також, можливо, і компенсації.
XS
SM
MD
LG