Доступність посилання

ТОП новини

«Культурний шлях» до України для туристів


Київ – Україна долучилася до туристичної програми Ради Європи – «Культурні шляхи». Через п’ять областей пройде один із них – «Via Regia». Про це на прес-конференції у Києві повідомили представники Державної служби туризму та курортів та Спілки сприяння розвитку зеленого туризму.

Українські координатори проекту сподіваються таким чином зловити двох зайців: по-перше, привабити інвесторів для розвитку інфраструктури у регіонах напередодні Євро-2012, а по-друге, популяризувати українські туристичні маршрути серед європейських туристів.

Найстаріший сухопутний маршрут між Східною та Західною Європою простягався із Києва аж до узбережжя Атлантичного океану і називався «Via Regia» або «Королівський шлях». У 2006-му Рада Європи включила його до проекту «Культурні шляхи і ландшафти», до якого цього року долучається і Україна.

Український відрізок «Королівського шляху» пройде через Львівську, Волинську, Рівненську, Житомирську та Київську області. Учасники проекту створюють навігаційну карту, що міститиме інформацію про історико-культурні пам’ятки та туристичні об’єкти вздовж «Via Regia» . Таким чином, іноземним туристам буде простіше орієнтуватися в екскурсійних маршрутах, а також підібрати місце відпочинку та готель не тільки у великих містах, а й у містечках і селах.

Українські проекти реалізують через грантові програми

За програмою «Via Regia», у межах згаданих регіонів кожен може подати заявку на реалізацію окремого туристичного проекту, а отже, отримати фінансування, зазначають координатори. Ініціатори проекту очікують, що гроші надійдуть від українських та міжнародних фондів.

Про державну фінансову підтримку поки що не йдеться, каже заступник голови Державної служби туризму та курортів Дмитро Заруба. Однак він зауважує: «Якщо брати європейську практику розвитку місцевого туризму, то в першу чергу повинні бути зацікавлені місцеві підприємці, які хочуть, щоб до них приїжджали. У більшості країн це робиться таким чином, що місцеві громади, громадські організації, підприємці збирають кошти, виробляють певну сувенірну продукцію, певну поліграфічну продукцію, тобто те, що цікавить туриста».

Туристів тут не чекають – Васильєв

Українські координатори проекту «Via Regia» сподіваються, що відкриття нового культурного шляху сприятиме євроінтеграції України, а також допоможе залучити іноземні інвестиції у регіони.

Однак реалізація ідеї може затягнутись, зокрема, через те, що для цього потрібно значне реформування інфраструктури на місцях, попереджає голова Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму Володимир Васильєв.

«А туристів тут не чекають, а туристи тут не потрібні, – ось головна проблема, над якою потрібно сьогодні працювати, – зауважує він. – На вулицях немає написів, не спілкуються наші надавачі послуг мовами, якими говорять іноземні туристи».

Популяризація українських туристичних маршрутів цього року розпочнеться у Берліні – на міжнародній туристичній виставці «ITB», що триватиме з 9 по 11 березня.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG