Доступність посилання

ТОП новини

У Росії суд ухвалив остаточне рішення про ліквідацію автономії українців


Верховний суд Росії ухвалив остаточне рішення про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії українців Росії, повідомив співголова автономії Валерій Семененко.

«Верховний суд Росії відхилив нашу скаргу, і рішення про ліквідацію автономії вступило в законну силу. Наші докази не були сприйняті», – сказав він.

За словами Семененка, після цього автономія буде виключена з реєстру громадських організацій Міністерства юстиції Росії, а далі «будуть ігрища по створенню нової організації». Він наголосив, що після такого рішення суду у всіх склалося враження, що це скоординована кампанія проти керівництва автономії.

Як заявив співголова автономії, зараз розглядається питання щодо подання скарги на вищезазначене рішення російського суду до європейських судових інстанцій. За його словами, 5 лютого зберуться керівники місцевих українських організацій, які планують ухвалити рішення щодо звернення до європейського суду.

«Наразі ми не виключаємо такої можливості. Рішення ухвалюватимуться більшістю керівників», – сказав Семененко. При цьому він не виключив, що працівники посольства переконають їх не робити цього, оскільки не хочуть, щоб це питання порушувалося в Європі.

Крім того, Семененко повідомив, що 31 січня Верховний суд Росії розгляне питання щодо ліквідації Об’єднання українців Росії.

24 листопада Верховний суд Росії ухвалив рішення ліквідувати Федеральну національно-культурну автономію українців Росії. Цим рішенням був задоволений позов Міністерства юстиції, яке домагалося розпуску цієї організації у зв’язку з «виявленням порушень в господарській діяльності».
XS
SM
MD
LG