Доступність посилання

ТОП новини

Євро-2012: проблеми корупції та толерантності


Київ – До початку футбольної першості континенту Євро-2012 залишається трохи менше, ніж 500 днів. А проблем перед країнами, що приймають матчі – Польщею та Україною – залишається чимало. Проте, за даними УЄФА, ці проблеми мають різне «коріння»: для Польщі це питання спортивної інфраструктури. А для України, окрім цього, це корупція, проблеми толерантності та відсутність діалогу між владою та суспільством. Пропозиції щодо розв’язання цих проблем оприлюднили експерти українського і німецького уряду та міжнародного аналітичного центру «Лабораторія законодавчих ініціатив».

Проведення в Україні матчів Євро-2012 – це шанс модернізувати країну, реформувати її відповідно до потреб державного управління та громадського розвитку. Про це у п’ятницю заявив Президент Віктор Янукович на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі. Він висловив переконання, що Україна і Польща спільно створять найкращі умови для «проведення грандіозного свята європейського футболу».

Минулого року Україна остаточно увійшла у розроблений УЄФА графік розбудови спортивної та транспортної інфраструктури, але окремих проблем уникнути не вдалось донині.

Так, за словами голови «Лабораторії законодавчих ініціатив» Ігоря Когута, українська влада (як попередня, так і чинна) не спромоглась налагодити діалог з громадами міст, в яких проходитимуть футбольні матчі, та з неурядовими науковими центрами, здатними запропонувати цікаві проекти для Євро-2012. Гасло «Влада завжди права!» робить непрозорим процес підготовки до чемпіонату й унеможливлює контроль громад за розподілом відповідних інвестицій, – вважає Когут.

Євро-2012 – «чемпіонат толерантності»?

Посла Німеччини Ганса-Юргена Гаймзьотта турбують проблеми толерантності – не стільки пересічних українців, скільки правоохоронців.

«На кошти уряду Німеччини, правоохоронці та громадські організації України долучились до програми «Уроки толерантності». На жаль, міліціонери менш активні, ніж громади. Ми сподіваємось, що цього року правоохоронці активніше долучаться до тренінгів, які виховуватимуть толерантне ставлення до представників іншого народу, іншої культури, до футбольних уболівальників», – заявив посол Німеччини в Україні.

Тим часом, за інформацією прес-служби МВС, українські та польські правоохоронці складають списки «ультрасів» – радикально налаштованих уболівальників, які часто провокують насильство на трибунах. Подібні списки першою використала Великобританія: тамтешня поліція та спецслужби за потреби відстежують дії кожного з «ультрафанів».

Європейський досвід для українських реалій

Європейський досвід роботи правоохоронців і волонтерів із уболівальниками Україна має намір використати під час Євро-2012, заявив Радіо Свобода заступник міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Сергій Глущенко.

«Ми працюємо з дітьми, молодіжними організаціями та фондами. Провели напередодні круглий стіл з ними і з представниками МВС та Федерації футболу України. Ми розробили для кожного з міст, які приймають матчі Євро, схеми з підготовки фан-зон для перегляду матчів та організації дозвілля уболівальників. Європейський досвід свідчить, що фан-зони – один із способів уникнути конфліктів», – зазначив заступник міністра.

Як вважають експерти, влада та громадськість повинні бути партнерами, щоб використати «євро-шанс» – зробити «бренд Україна» позитивним, упізнаваним, інвестиційно привабливим.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG