Доступність посилання

ТОП новини

Туроператорів просять попереджати туристів про ситуацію в Єгипті


Міністерство закордонних справ України закликає туроператорів інформувати громадян України, які придбали або тільки планують придбати путівки до Єгипту, про рекомендацію відомства утриматися від подорожей до цієї країни і про нестабільну ситуацію в Єгипті.

Як повідомив речник МЗС Олександр Дикусаров, зовнішньополітичне відомство також звернулося до представників туроператорів із закликом забезпечити належне виконання взятих на себе зобов’язань перед громадянами України, які вже перебувають на території Єгипту, й надавати максимальне сприяння у їхньому бажанні повернутися додому.

Крім того, представникам туристичної галузі рекомендують, відповідно до чинного законодавства України, розробити механізм повернення коштів громадянам, які відмовляються від подорожей до Єгипту, або забезпечити перенесення таких подорожей на інший час.

За інформацією МЗС України, загальна ситуація в Єгипті залишається неспокійною. Станом на 30 січня армія взяла під повний контроль безпеку в Каїрі, Александрії та Суеці, ситуація в Шарм-ель-Шейху й Хургаді залишається порівняно спокійною. В Каїрі військові встановили блок-пости та перекрили рух у центрі, призупинена робота банків і не проводяться біржові операції, до 8:00 вівторка продовжили комендантську годину, залишається заблокованим доступ до інтернету. Відомо про більше ніж 150 загиблих і тисячу поранених. Найбільшою проблемою безпеки залишається мародерство, якому протистоять народні дружини.

Станом на ранок понеділка в Єгипті, за даними МЗС, перебувають від 6,5 до 7 тисяч туристів з України. На консульському обліку перебувають 830 громадян України. За інформацією посольства України, в Єгипті загиблих і постраждалих громадян України внаслідок мітингів немає. Звернень українських туристів до посольства України в Єгипті та МЗС України про можливе дострокове повернення додому не зафіксували.

За словами Дикусарова, посольство України в Єгипті функціонує в нормальному режимі, і ситуація в його околицях спокійна. Поліція охороняє іноземні диппредставництва, крім того, українське посольство розташоване в районі Каїра, де мітинги не відбуваються.
XS
SM
MD
LG