Доступність посилання

ТОП новини

Табачник: російської літератури як окремого предмету не буде


Міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявляє, що Концепцією викладання літератури у школах не передбачається запровадження окремого предмету – російська література.

«Концепція літературної освіти – це просто пошук нових шляхів викладання літератури, як створити інтегрований курс української та світової літератури. Там немає жодного конкретного твору, який треба вивчати або не треба вивчати. А прагнення видумувати плітки для мене просто смішно», – сказав Табачник сьогодні в Кабміні.

При цьому, за його словами, Концепція викладання літератури обговорювалась протягом півроку і була затверджена у серпні 2010 року на засіданні колегії, в роботі якої брали участь півтори тисячі вчителів.

«Курс світової літератури, де вивчаються кращі зразки літератури народів світу, і оскільки російська література є однією з найбільш потужних світових літератур, звичайно, вивчалась і буде завжди вивчатися в курсі світової літератури», – сказав міністр.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту затвердило Концепцію літературної освіти. У ній, зокрема, йдеться про те, що «особлива роль належить російській літературі як художньо-словесному надбанню, у тісній взаємодії з яким протягом декількох століть формувалася українська література, а також з урахуванням того місця, яке займає російська література у загальнолюдській системі духовно-культурних цінностей».
XS
SM
MD
LG