Доступність посилання

ТОП новини

Новий логотип Донецька поєднує діамант, троянду і вугілля


Донецьк – Донеччани обрали візиткою свого міста червоний діамант. Щойно там завершився конкурс на найкращий логотип Донецька, який визначили голосуванням у мережі інтернету. Переможницею конкурсу стала дизайнер Діана Берг, яка вигадала знак у вигляді латинської літери «D», що одночасно нагадує діамант, шматок вугілля і троянду. Знак планують використовувати під час проведення Євро-2012.

У Донецьку вирішили оновити емблему міста. Щоб розвіяти негативні стереотипи про Донецьк, а також поліпшити його імідж, тут вигадали особливий знак, що поєднує в собі декілька символів.

До вже відомих, таких, як троянда (Донецьк – місто мільйона троянд), додаються нові, адже під діамантом розуміють щойно збудований стадіон «Донбас-Арена», у символіці якого також використаний коштовний камінь.

Авторка ідеї, викладач дизайну Діана Берг, каже що на створення діаманта пішло п’ять днів. Художниця хотіла розвіяти міф про те, що Донецьк – місто бандитське і непривітне. «Донбасс порожняк не гонит!» – в принципі це відповідає Донецьку. Але ми ж з вами знаємо, що це тільки міф про місто, який поширюють тільки ті, хто тут не був», – говорить Діана Берг.

Дизайнера звинувачують у плагіаті

Ідею діаманту підтримала майже половина з тих, хто взяв участь у голосуванні в соціальних мережах. Між тим, люди помітили, що логотип сильно схожий на розроблений дизайнерами з міста Осло бренд двох норвезьких містечок Гамбік і Лебесбі.

Діана Берг відкидає закиди про плагіат, адже, як вона пояснює, норвезький логотип символізує сніжинку.

Червоний діамант прикрасить сувеніри, що продаватимуться у Донецьку, в тому числі під час проведення в місті чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

«Я думаю, що на окремій сувенірній продукції цей символ матиме важливу роль для представлення нашого міста гостям», – заявив мер Донецька Олександр Лук'янченко.

Між тим офіційний знак Донецька до Євро-2012 – терикон із трояндою – вже затвердили торік. Це єдиний символ, що може бути використаний з прив’язкою до чемпіонату, зазначав директор турніру Маркіян Лубківський.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG