Доступність посилання

ТОП новини

Медицина України наздоганяє світову в протидії раку в дітей – лікар


Рівень української медицини в боротьбі з онкологічними захворюваннями в дітей наближається до світового, заявив в ефірі Радіо Свобода дитячий онкохірург, науковий керівник відділу дитячої онкології Національного інституту раку МОЗ Григорій Климнюк.

«У світі виліковується приблизно дві третини дітей, що захворіли на злоякісні новоутворення без урахування їх локалізації. До 70 відсотків сягає кількість вилікуваних дітей. В Україні цей показник у минулому році досягнув 62 відсотків у групі солідних новоутворень (таких, що мають локалізацію в певних органах). І за останні роки 5-річна виживаність дітей збільшилася на 16 відсотків. Тобто рівень медицини зростає», – заявив Климнюк.

Водночас, за словами лікаря, протягом останніх років захворюваність на рак серед дітей приблизно стала. «Якщо відзначається деяке підвищення захворюваності, то це швидше тенденція до підвищення, ніж закономірність. Захворюваність у нас – 11-12 дітей на 100 тисяч дитячого населення, тоді як в деяких країнах Європи вона значно вища. Це частково пов’язано з більшою кількістю хворих дітей, частково з особливостями національних реєстрів хворих», – сказав науковий керівник відділу дитячої онкології Національного інституту раку МОЗ.
XS
SM
MD
LG