Доступність посилання

ТОП новини

Балерина Волочкова виступила на захист російського олігарха Ходорковського


Анастасія Волочкова

Прага – Скандальна російська балерина Анастасія Волочкова заявила про вихід із правлячої партії «Єдина Росія». Вона це зробила після інтерв’ю Радіо Свобода, в якому гостро розкритикувала цю партію і виступила на захист ув’язненого російського олігарха Михайла Ходорковського.

У 2005 році російська газета «Известия» на правах реклами опублікувала «Звернення діячів культури, науки та громадськості у зв’язку з вироком колишнім керівникам нафтової компанії «Юкос». Автори заперечували політичну складову справи і заявляли про справедливість вироку. Російська редакція Радіо Свобода вирішила знову звернутися до підписантів цього листа і першою, з ким зв’язалася редакція, була колишня балерина Большого театру, а нині авторка власних шоу Анастасія Волочкова. Балерина заявила, що листа підписала, не бачивши тексту, і що її тоді обдурили, а насправді вона дуже поважає Михайла Ходорковського.

«Тому що він дуже велику увагу приділяв і людям, і дітям, і мені дуже шкода маму Ходорковського. І знаєте кого мені шкода? Мені шкода тих людей, які зробили, щоб йому зараз було боляче, бо цей вердикт винесли жалюгідні люди, які досі не навчилися володіти собою, але їм здається, що вони можуть володіти світом», – сказала балерина.

Анастасія Волочкова також назвала помилкою свій вступ до партії «Єдина Росія». «У 2003 році мені було важливо врятувати своє життя, життя моєї мами, на яку заводила карну справу людина з грошима, яка теж є членом партії «Єдина Росія», тому я і хочу вийти з цього лайна, розумієте?»

Анастасія Волочкова відома своєю епатажною поведінкою. Нещодавно вона сама оприлюднила на сторінці в інтернеті свої оголені фотографії, щоб довести країні, що вона «не велика і не товста». Тому є думка, що гучна політична заява Анастасії Волочкової це не більше ніж ще одна спроба привернути до себе увагу.

«Гламурна опозиція» у Росії входить в моду

Головний редактор російської редакції Радіо Свобода Кирило Кобрін
Головний редактор російської редакції Радіо Свобода Кирило Кобрін зауважує, що останнім часом в Росії виникла так звана «гламурна опозиція», в лавах якої модно критикувати режим Путіна. Крім заяви Анастасії Волочкової, її проявами також стали деякі інтерв’ю відомої світської дами Ксенії Собчак та критичні публікації в російських виданнях таких глянцевих журналів, як Esquire, Gentlemen quarterly.

«Справа в тому, що Путін прийшов до влади під гаслом стабільноcті, що для осіб, які працюють у гламурному і шоу-бізнесі, і не тільки для них, значило – ось зараз я прийду до влади, а ви будете спокійно насолоджуватися своїм статусом і багатством. Але тепер після кризи від цієї стабільності мало що залишилося. По-друге, логіка розвитку путінського режиму така, що він дедалі більше вимагає лояльності від всіх, хто коли-небудь брав участь у цій грі», – каже Кирило Кобрін.

На думку оглядача, через закручування гайок з боку російської влади (про що свідчить другий вирок Михайлові Ходорковському та затримання на 15 діб опозиціонера Бориса Нємцова) відомим людям дедалі частіше стає соромно бути причетними до режиму, тому і шириться «гламурна опозиція».

Волочкова каже, що її слова сфабрикували

Тим часом Анастасія Волочкова вже заявила, що не давала інтерв’ю Радіо Свобода. А її інтерв’ю немовби сфабрикували з розмови з журналістом порталу «Єдиної Росії», який її вивів із себе. Вихід з партії балерина підтверджує.

Волочкова уже не лається на адресу «єдиноросів», а висловлює сподівання, що збереже добрі відносини з колишніми партійцями, серед яких «немало яскравих, талановитих людей, які роблять все, щоб в Росії стало вільніше дихати і краще жити». Водночас балерина скаржиться на те, що в «Єдиній Росії» не підтримували її ініціативи та плани участі у виборах мера Сочі.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG