Доступність посилання

ТОП новини

Міноборони: проблем з харчуванням військових немає


Ситуація з харчуванням військових строкової служби та служби за контрактом абсолютно керована і перебуває під постійним контролем керівництва Міністерства оборони та Збройних сил України, заявляють у військовому відомстві.

«8 лютого в деяких вітчизняних засобах масової інформації з’явилася інформація про те, що в низці військових частин Збройних Сил України виникла проблема із забезпеченням харчування військовослужбовців і солдат годують сухими пайками. Департамент преси та зв’язків із засобами масової інформації Міністерства оборони інформує представників вітчизняних мас-медіа, що станом на 8 лютого 2011 року жодна з військових частин Збройних Сил не переходила на харчування сухими пайками. Ситуація щодо харчування військовослужбовців строкової служби та служби за контрактом абсолютно керована і знаходиться під постійним контролем керівництва Міністерства оборони та Збройних Сил України», – повідомили у відомстві.

У Міноборони зазначили, що у разі, якщо якась із комерційних структур буде не спроможна або з тих чи інших причин відмовиться від забезпечення харчування військовослужбовців, як мінімум дві-три з восьми аутсорсингових компаній, готові негайно приступити до харчування військовослужбовців. «Таким чином, за будь-яких обставин жоден солдат строкової служби не залишиться голодним!», – наголошується в повідомленні.

При цьому у відомстві заявили, що в Міністерства оборони дійсно виникла заборгованість перед двома фірмами, які надають послуги з організації харчування військовослужбовців, на загальну суму близько 120 мільйонів гривень. У Міноборони це пояснили «нормативно-правовою колізією», в якій має розібратися суд. «Тільки після рішення суду Міністерство оборони України зможе погасити заборгованість, не порушуючи норм чинного законодавства», – розповіли у відомстві.

Вчора заступник директора підприємства «Івала» Ольга Ларіна заявила, що «низка військових частин Київського, Харківського, Дніпропетровського, Полтавського, Сумського і Донецького регіонів можуть залишитися без харчування вже у вівторок». За її словами, фірма змушена призупинити організацію харчування 15 тисяч військовослужбовців. Вона повідомила, що борг Міноборони перед компанією «Івала» перевищує 85 мільйонів гривень, послуги не оплачуються з серпня 2010 року.
XS
SM
MD
LG