На червоному килимі очікують цілу низку відомих особистостей світового масштабу: американських братів-режисерів Джоела й Етана Коенів, лауреата премії «Оскар» Джефа Бріджеса й голлівудських акторів Джоша Броліна й 14-річну Гейлі Стейнфелд.
На відкритті фестивалю, куди запросили 1600 гостей, покажуть вестерн «Залізна хватка». Ця стрічка, що демонструється поза конкурсною програмою, є римейком фільму «Маршал», знятого 1969 року легендарним Джоном Вейном.
Ще перед офіційним відкриттям директор «Берлінале» Дітер Косслік зауважив: «Можу запевнити, що фільм братів Коенів, незважаючи на Джефа Бріджеса й усю атмосферу «дикого Заходу», є фільмом для жінок, справжнім фільмом для жінок. Саме це й робить його таким привабливим».
Поодаль від мейнстріму
Якщо взяти конкурсну програму, то нинішній «Берлінале» є дещо стрункішим, ніж його попередники: лише 16 фільмів змагатимуться за Золотого й Срібного Ведмедів, 13 з яких є світовими прем’єрами. У конкурсі буде представлена й Україна. Щоправда, йдеться не про чисто українське виробництво, а про українсько-російсько-німецьку стрічку «У суботу» відомого на пострадянському просторі режисера Олександра Міндадзе. Стрічка розповідає про сприйняття молоддю Чорнобильської катастрофи.
Впадає в око той факт, що конкурсну програму «Берлінале» визначають не великі голлівудські стрічки з великим стартовим потенціалом, а незалежне кіно зі США, Європи та Латинської Америки.
Як зауважують оглядачі, організаторам фестивалів стає дедалі складніше роздобувати сенсаційні фільми, оскільки конкуренція не спить: до Берліна, Канн, Венеції додалася ціла низка нових кінофестивалів – Рим, Абу-Дабі, Доха, Дубай, Маракеш.
Крім того, «Берлінале» не платить кінозіркам за виступ акторів. І все ж таки чимало з них щоразу із задоволенням приїздять до німецької столиці. Цього року очікується й поп-дива Мадонна. Вона має намір представити у вузькому колі кінопрокатників свій другий кінопроект «W.E.». У ньому йдеться про любов між англійським королем Едвардом VIII і простою жінкою Валліс Сімпсон.
Тривимірне кіно завойовує артхаус
Організатори кінофестивалю в Берліні не забули й про досягнення техніки. І до «Берлінале» докотилося тривимірне кіно. «Ми ще ніколи не показували тривимірного кіно. І от тепер ми продемонструємо відразу три такі стрічки. Таким чином глядачі отримають уявлення, що можна робити з тривимірним зображенням не тільки в мейнстрімі, але й у галузі, наприклад, артхаусного кіно», – сказав директор «Берлінале» Дітер Косслік. Для цього фестиваль закупив дві тисячі спеціальних стерео-окулярів.
Золотих і Срібних Ведмедів роздаватимуть 20 лютого. Міжнародне журі цього року очолила італійська акторка Ізабелла Росселіні. А от крісло Джафара Панагі, якого теж запрошено до роботи журі, залишатиметься порожнім. На батьківщині, в Ірані, цього критично налаштованого до влади режисера засудили до тюремного ув’язнення.