Доступність посилання

ТОП новини

Янукович каже, що його не лякають акції протестів


Президент України Віктор Янукович заявляє, що його не лякають можливі протестні акції українців, викликані невдоволенням його політикою. Про це глава держави сказав в інтерв’ю британському телеканалові BBC World, текст якого оприлюднений сьогодні на українськомовній редакції сайту «Бі-Бі-Сі. Мій Світ».

Відповідаючи на запитання, чому в той час, як «величезні протести відбуваються у Єгипті та Тунісі, у Києві навколо майдану Незалежності встановили величезний паркан», Янукович зазначив: «Я вважаю, що ніяких парканів там не повинно бути... Можливо, йде відновлення, ремонт майдану. Там нещодавно стояла новорічна ялинка, вона була демонтована. Я цього не знаю, у нас немає ніякої заборони, і в будь-яких місцях проводяться протестні заходи. Вони в нас не мають ніяких обмежень».

На уточнююче запитання, чи «не встановлений паркан у центрі Києва, щоб попередити демонстрації, які можуть вплинути на президентство», Президент відповів: «Ви знаєте, Україна сьогодні пройшла непростий шлях, і останні п’ять років переконали український народ, що політична нестабільність не сприяє розвитку країни і життю людей. Тому будь-які революції трапляються в країнах, де влада є закритою та консервативною».

На запитання, чи хоче Президент України цим сказати, що не бажає бачити «демонстрацій людей, які засмучені тим, що відбувається в державі», Янукович наголосив: «Ви, мабуть, погано розумієте, про що я кажу. Я нічого не лякаюсь, мені здається, я не схожий на людину, яка перелякана. Чи вам здається, що я схожий на тих, хто переляканий? Я виграв всі вибори, які були останні 5-6 років у державі, в тому числі і вибори 2004 року. Я ніколи не боявся людей, я вважаю, що одна справа – це демократія, яку ми повинні цінувати, демократія повинна базуватися на верховенстві права, свободі слова, захисті прав людини. А зовсім інша річ – це прикриватися демократичними гаслами, приховуючи за цими гаслами корупцію і бюрократію».
XS
SM
MD
LG