Доступність посилання

ТОП новини
02 березня 2021, Київ 13:29

Янукович каже, що його не лякають акції протестів


Президент України Віктор Янукович заявляє, що його не лякають можливі протестні акції українців, викликані невдоволенням його політикою. Про це глава держави сказав в інтерв’ю британському телеканалові BBC World, текст якого оприлюднений сьогодні на українськомовній редакції сайту «Бі-Бі-Сі. Мій Світ».

Відповідаючи на запитання, чому в той час, як «величезні протести відбуваються у Єгипті та Тунісі, у Києві навколо майдану Незалежності встановили величезний паркан», Янукович зазначив: «Я вважаю, що ніяких парканів там не повинно бути... Можливо, йде відновлення, ремонт майдану. Там нещодавно стояла новорічна ялинка, вона була демонтована. Я цього не знаю, у нас немає ніякої заборони, і в будь-яких місцях проводяться протестні заходи. Вони в нас не мають ніяких обмежень».

На уточнююче запитання, чи «не встановлений паркан у центрі Києва, щоб попередити демонстрації, які можуть вплинути на президентство», Президент відповів: «Ви знаєте, Україна сьогодні пройшла непростий шлях, і останні п’ять років переконали український народ, що політична нестабільність не сприяє розвитку країни і життю людей. Тому будь-які революції трапляються в країнах, де влада є закритою та консервативною».

На запитання, чи хоче Президент України цим сказати, що не бажає бачити «демонстрацій людей, які засмучені тим, що відбувається в державі», Янукович наголосив: «Ви, мабуть, погано розумієте, про що я кажу. Я нічого не лякаюсь, мені здається, я не схожий на людину, яка перелякана. Чи вам здається, що я схожий на тих, хто переляканий? Я виграв всі вибори, які були останні 5-6 років у державі, в тому числі і вибори 2004 року. Я ніколи не боявся людей, я вважаю, що одна справа – це демократія, яку ми повинні цінувати, демократія повинна базуватися на верховенстві права, свободі слова, захисті прав людини. А зовсім інша річ – це прикриватися демократичними гаслами, приховуючи за цими гаслами корупцію і бюрократію».
XS
SM
MD
LG