«Я про це дізнався із засобів масової інформації. Можливо, це були якісь експертні зустрічі, але мені про це не відомо. Я гадаю, що ніяких поступок не буде. Буде знайдений компроміс. Для того так довго і ведуться ці переговори», – зауважив Єльченко.
У поширеному українськими ЗМІ повідомленні йдеться про те, що українська сторона готова до поступок, зокрема у питанні визначення методики делімітації кордону, що дозволить Росії отримати 60 відсотків території, яка є предметом переговорів.
У парламенті нічого не знають про наближення переговорів до завершення?
Народні депутати, котрі працюють у парламентському комітеті у закордонних справах, заявили Радіо Свобода, що не мають підтвердження такої інформації. Водночас, народний депутат від Партії регіонів Леонід Кожара виловив сумнів у тому, що українська сторона може піти на поступки.
«Моя точка зору, що, в принципі, там, де ми починаємо з переваги, а інша сторона не має переваги, ми там можемо терпіти, скільки нам захочеться. Там, де ми виступаємо не з перевагою, а з нею інша сторона, там нам треба йти на поступки. По Керчі у нас є перевага, тому що ми контролюємо», – зауважив Кожара.
У свою чергу, позафракційний народний депутат Тарас Чорновіл нагадав, що позиція України у питанні делімітації водних кордонів із Росією залишалася незмінною від самого початку переговорів.
«Вони заявляють, що на водному просторі не було кордону між УРСР та РРФСР. А в нас же принциповий момент – базовий договір одразу визначав, що кордони між новими державами проходить чітко по адміністративних кордонах між колишніми радянськими республіками», – зазначив Чорновіл.
Росії буде віддано все що вона захоче – Шкіль
Народний депутат від «БЮТ-«Батьківщини» Андрій Шкіль висловив припущення, що переговори у Києві щодо делімітації водних кордонів таємно, але все ж відбуваються. Оскільки Керченська протока – єдиний вихід із Азовського моря, влада може підіграти інтересам Москви, навіть, не змінюючи лінію кордону, а просто дозволивши російським суднам проходити крізь українські води на особливих умовах, каже він.
«Все, що пов’язане з російсько-українськими відносинами, зводиться до того, щоб вступити з Україною у статеві стосунки неприроднім шляхом. Тому Росії буде віддано все що вона захоче. Буде віддана Керченська протока, це питання, що вже було погоджене. Тобто, вона не віддається, залишається в Україні, але Росія нічого не буде платити за проходження, тобто все що йде в Росію – буде йти безкоштовно. Україна втрачатиме близько 200 мільйонів доларів щорічно», – заявив Шкіль.
Щороку через Керченську протоку проходить до 9000 суден. Російські судна, що прямують по Керч-Єнікальському каналу, сплачують навігаційні та лоцманські послуги, а також низку інших зборів. Переговори щодо кордону між Україною та Росією в акваторії Азовського моря тривають із 1999 року.