Доступність посилання

ТОП новини

Військові перебирають владу в Єгипті після відставки Мубарака


Вища рада Збройних сил Єгипту, яку очолює нині міністр оборони Хусейн Тантаві, в зачитаній у п’ятницю ввечері на державному телебаченні заяві оголосила, що готує кроки до «втілення законних прагнень народу».

А сам Тантаві вийшов привітати учасників однієї з демонстрацій у столиці Єгипту Каїрі, яка триває біля президентського палацу.

Раніше в п’ятницю віце-президент Єгипту Омар Сулейман оголосив, що президент Хосні Мубарак пішов у відставку і передав керівництво справами держави Вищій раді Збройних сил.

Цю заяву з радістю зустріли десятки чи й сотні тисяч єгиптян, які зібралися на демонстрації, зокрема, на головному місці цих протестів, площі Тахрір («Визволення») в центрі столиці Єгипту Каїра. Вони вигукували «Народ скинув режим!»

Рішення Мубарака на 18-й день протестів із вимогою його негайної відставки широко вітають і в світі.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав до «прозорого, впорядкованого і мирного переходу влади» в Єгипті і до «вільних, чесних і вартих довіри» президентських виборів, які мали б привести до встановлення цивільної влади.

Прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон теж закликав до переходу влади в Єгипті до цивільних людей як елементу ширшого переходу до «вільного, демократичного і вільного» Єгипту.

А канцлер Німеччини Анґела Меркель назвала події в Єгипті «історичним моментом змін» і закликала цю країну дотримати мирний договір із Ізраїлем.

Верховний представник Європейського Союзу з закордонних справ Катрін Аштон привітала рішення Мубарака і заявила, що він «почув голос єгипетського народу».

У Сполучених Штатах віце-президент Джо Байден теж привітав рішення Мубарака і назвав його «поворотним моментом» в історії Єгипту і всього регіону. Він також закликав поважати права єгиптян і заявив, що перехід влади мав би стати незворотньою зміною і узгодженим на переговорах шляхом до демократії.

А Білий дім оголосив, що з телевізійною заявою з приводу подій у Єгипті виступить і президент США Барак Обама.
XS
SM
MD
LG