Доступність посилання

ТОП новини

Тризубівець заявляє про катування в запорізькому СБУ


Ув’язнений у Запоріжжі активіст ВО «Тризуб» Анатолій Онуфрійчук, який є обвинуваченим у справі про відпилювання голови погруддю Сталіна в цьому місті, заявив про катування в Запорізькому управлінні СБУ.

Таку заяву він поширив сьогодні через дніпропетровську громадську організацію «ГРАД», яка тримає зв’язок із затриманими в цій справі та їхніми родинами, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

У заяві йдеться про застосування фізичної сили співробітниками СБУ щодо затриманого і психологічний тиск, про те, що до нього не допускали адвоката.

«Зайшовши мені за спину, один з них почав заламувати мої руки, інший бив по ногах», – сказано, зокрема, у заяві затриманого.

На підставі свідчень Анатолія Онуфрійчука громадська організація «ГРАД» звернулась до Президента з вимогою вжити заходів для відновлення прав людини.

«Відомо, що, окрім Онуфрійчука, катування зазнали Василь Лабайчук і Пилип Таран, які також обвинувачуються у пошкодженні погруддя Сталіна. Вимагаємо від гаранта Конституції відновити законні права людини і громадянина та вжити заходів щодо покарання працівників міліції та СБУ, які чинять свавілля», – заявили в громадській організації.

Копії листа також направили керівникам СБУ, Генеральної прокуратури, уповноваженому Верховної Ради з прав людини, низці партійних лідерів.

За повідомленнями, 15 членів «Тризубу» та інших національно орієнтованих організацій перебувають під вартою за підозрами в причетності до відпилювання голови погруддю Сталіна біля будівлі обласного комітету КПУ в Запоріжжі 28 грудня минулого року чи до знищення цього погруддя вибухом 31 грудня.
XS
SM
MD
LG