Доступність посилання

ТОП новини

Варшава пропонує Києву використати польське головування в ЄС


Київ – Польські парламентарі рекомендують Україні прискорити євроінтеграційні процеси. У другому півріччі цього року Польща головуватиме в Євросоюзі і обіцяє сприяти поступу України в цьому напрямку, заявив голова групи міжпарламентських зв’язків з Україною польського сейму Томаш Ленц. 15 лютого в українській столиці відбулося чергове засідання Міжпарламентської асамблеї України та Польщі. Сторони говорили зокрема про відносини України з ЄС та можливості Польщі вплинути на зближення України та Євросоюзу.

Серед питань порядку денного п’ятого засідання Міжпарламентської асамблеї України та Польщі – співпраця України з Євросоюзом, підготовка до Євро-2012, обговорення прикордонно-митної співпраці та адміністративно-територіальної реформи.

Під час засідання представники польської сторони неодноразово наголошували на тому, що рекомендують Україні активізуватися в питаннях євроінтеграції у той період, коли Польща головуватиме в Євросоюзі, а саме – у другому півріччі цього року. «Варто пам’ятати, що Україна має максимально використати головування Польщі в Євросоюзі, адже немає гарантій, що країни, які наступними головуватимуть у ЄС, будуть зацікавлені в підтримці українських інтересів так само, як Польща», – зазначив голова групи міжпарламентських зв’язків з Україною Сейму Польщі Томаш Ленц.

Він також зауважив, що у Польщі позитивно сприйняли заяву Віктора Януковича у рамках його нещодавнього візиту до польської столиці стосовно того, що членство в ЄС залишається стратегічною ціллю для України.

Україна хоче від ЄС вигідної угоди

Томаш Ленц висловив сподівання, що до кінця 2011 року Україна та ЄС підпишуть угоду про зону вільної торгівлі.

У вірогідності цього не сумніваються в Міністерстві закордонних справ України. За словами заступника директора департаменту Євросоюзу МЗС України Володимира Бачинського, Україна буде готова до підписання, як тільки угода про зону вільної торгівлі буде вигідною для України так само, як для Євросоюзу.

«Пріоритетними завданнями на 2011 рік для України визначаються завершення переговорів та підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включаючи створення зони вільної торгівлі. Ми вважаємо це цілком реальним за умови конструктивної позиції обох сторін, оскільки Угода про асоціацію має бути взаємовигідною та повною мірою відповідати інтересам України та Євросоюзу», – зазначив представник МЗС.

Напередодні Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що підписання Угоди про зону вільної торгівлі стримує європейська сторона: Євросоюз пропонує встановити квоти для України на низку експортних позицій. Українська сторона з такими намірами категорично не згодна.

Українські та польські парламентарі зустрінуться знову у березні на засіданні Міжпарламентської асамблеї «Україна-Польща-Литва». І хоча під час наступного засідання сторони обговорюватимуть гуманітарні питання, до того часу українська та польська сторони домовилися тісно попрацювати ще й в інших сферах. Так, Україна та Польща погодили відкриття нових пунктів пропуску на українсько-польському кордоні та запровадження спільного прикордонно-митного контролю.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG