Доступність посилання

ТОП новини

Влада дозволила будувати Соборну мечеть у Сімферополі?


Соборна мечеть Джума-джамі мала б постати на цьому місці на околиці Сімферополя, фото 2008 року

Сімферополь – Міська рада Сімферополя дозволила збір документів для спорудження Соборної мечеті Джума-Джамі. Мусульмани Криму майже 10 років вимагали дозволу на будівництво культової споруди, однак щоразу наштовхувалися на бюрократичні перешкоди. І цього разу не всі в Духовному управлінні мусульман задоволені рішенням і вірять владі.

Депутати Сімферопольської міськради проголосували за те, щоб дозволити Духовному управлінню мусульман Криму збір документів для оформлення права на користування земельною ділянкою з метою спорудження Соборної мечеті. На сесії був присутній кримський прем’єр Василь Джарти, і під його пильним оком 71 із 72 присутніх депутатів проголосував за це.

Таке рішення було настільки несподіваним, що не всі в Духовному управлінні мусульман Криму повірили у щирість влади. Радник Муфтія мусульман Криму Арсен Альчиков припустив в інтерв’ю Радіо Свобода, що влада знову затягує розв’язання проблеми Соборної мечеті: «Я не розумію такого рішення. Зараз воно ухвалено в такому ракурсі, що в Сімферополі мечеть має бути збудована. Ось ми зараз сидимо й ламаємо голови, про що йде мова».

За словами Арсена Альчикова, тепер, схоже, мусульманам доведеться знову пройти ту ж процедуру, що її вони пройшли 7 років тому – збір усіх документів, підписів та узгоджень на право користування земельною ділянкою під мечеть. 2004 року міськрада уже погодила ту ж ділянку для будівництва Соборної мечеті на виїзді із Сімферополя у бік Ялти, але потім заборонила там спорудження Джума-Джамі.

Кримські мусульмани таки збудують Джума-джамі

Муфтій мусульман Криму Хаджа Еміралі Аблаєв зараз перебуває за кордоном, тож офіційна позиція Духовного управління мусульман Криму не відома. Але один з лідерів Меджлісу, керівник фракції Курултаю у Верховній Раді Криму Рефат Чубаров сказав Радіо Свобода, що оцінює рішення міськради позитивно.

За його словами, повторну процедуру збору документів та узгоджень мусульмани пройдуть дуже швидко. Запорукою цього Рефат Чубаров вважає позицію глави кримського уряду.

А сам Василь Джарти назвав рішення Сімферопольської міськради «доленосним для всіх».

І Арсен Альчиков, і Рефат Чубаров переконані, що вже незабаром велична мечеть з чотирма мінаретами постане на Ялтинській околиці Сімферополя.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

Дивитись коментарі (4)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG