Доступність посилання

ТОП новини

Сербія вимагає розслідування звинувачень проти прем’єра Косова


Міністр закордонних справ Сербії Вук Єреміч закликє ООН провести міжнародне розслідування причетності прем’єр-міністра Косова та його партнерів до торгівлі людськими органами у 1999-2000 роках.

Звертаючись до Ради Безпеки ООН Єреміч сказав: «Це позиція Сербії – вона полягає у створенні механізму спеціального розслідування, що буде підконтрольним Раді Безпеки ООН. Такі умови застосовувались в усіх попередніх випадках стосовно військових злочинів на Балканах, коли будь-яку сторону могли оголосити винною, незалежно від політичного статусу. Тільки через діяльність Ради Безпеки ООН ми можемо уникнути подвійних стандартів у провадженні міжнародного правосуддя».

У Доповіді спеціального представника Ради Європи з прав людини Діка Марті мовиться, серед іншого, що в кінці 1990-х років, під час збройного конфлікту в Косові між місцевими повстанцями та сербськими силами, прем’єр-міністр Косова Хашим Тачі керував злочинною групою, що займалася контрабандою наркотиків і міжнародною торгівлею людськими органами.

За даними доповіді, група Тачі причетна до вбивства сербських в’язнів в албанських таборах, і продажу органів цих людей на чорний ринок закордон.

Уряд Косова називає висновки Марті безпідставними і наклепницькими.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG