Доступність посилання

ТОП новини

У НУНСі закликають активізувати передачу музею «Тюрма на Лонцького»


Народний депутат В’ячеслав Кириленко («Наша Україна-Народна Самооборона») звернувся до Прем’єр-міністра Миколи Азарова з закликом активізувати передачу Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у сферу управління Українського інституту національної пам’яті. Про це йдеться в оприлюдненому повідомленні партії «За Україну!», лідером якої є В’ячеслав Кириленко.

«Кириленко звернувся до голови Кабінету Міністрів України з проханням урегулювати ситуацію щодо Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», завершивши передачу музею в сферу управління Українського інституту національної пам’яті», – зазначається у повідомленні.

В’ячеслав Кириленко направив Миколі Азарову відповідний запит. Він мотивував свій заклик тим, що на сьогодні музей отримує мінімальне бюджетне фінансування за захищеними статтями і не отримує кошти на ремонтно-реставраційні роботи та дослідницьку діяльність. На його думку, така ситуація виникла у зв’язку з фактичним припиненням роботи комісії, яка здійснювала передачу музею від Служби безпеки України у підпорядкування Інституту національної пам’яті.

У вересні 2010 року Президент Віктор Янукович доручив Азарову та голові Служби безпеки України Валерію Хорошковському передати музей «В’язниця на Лонцького» з підпорядкування СБУ в підпорядкування Українського інституту національної пам’яті.

Водночас 16 лютого СБУ повісткою викликала на допит директора музею «Тюрма на Лонцького», історика Руслана Забілого. За інформацією Центру досліджень визвольного руху, слідчий СБУ впродовж п’яти годин допитував Забілого, а вилучені в історика у вересні минулого року комп’ютер та жорсткі диски досі не повернули.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG