Доступність посилання

ТОП новини

Дві справи в одній. Досудове слідство добігло кінця


Київ – Досудове слідство у кримінальних справах, порушених Генпрокуратурою щодо лідера партії «Батьківщина», екс-прем’єра Юлії Тимошенко завершено. Про це повідомила сьогодні сама Тимошенко. За її словами, слідчі об’єднали в одну обидві кримінальні справи, порушені проти неї.

«Об’єднали все, що у них було. Все, що у них було по сплаті пенсій, об’єднали разом зі спеціалізованими машинами для сільської медицини в одну справу. Вже втретє висунули мені обвинувачення по пенсіях і вдруге – по машинах для сільської медицини», – сказала Тимошенко після чергового допиту в ГПУ у понеділок.

За її словами, слідчі сьогодні також надали нові дані експертизи. «Вони за дві години пред’явили експертизи, допитали, обвинувачення пред’явили і тут же закрили досудове слідство. Все за дві години. Це безпрецедентно швидко», – додала екс-прем’єр.

Водночас, за словами лідера партії «Батьківщина», слідчі поки що не надали їй графік ознайомлення з матеріалами об’єднаної кримінальної справи. «Я думаю, що для цього у них буде окремий виклик до прокуратури», – додала вона.

ГПУ починає підготовку до суду

У ГПУ підтвердили, що Головним управлінням з розслідування особливо важливих справ закінчено досудове слідство у кримінальній справі, в яку об’єднано дві кримінальні справи, порушені стосовно екс-прем’єр-міністра Юлії, повідомляє УНІАН.

Згідно з чинним законодавством, зазначили у ГПУ, Тимошенко разом із адвокатом повинна ознайомитися з усіма матеріалами кримінальної справи, і після цього справу буде направлено до суду.

ГПУ звинувачує Юлію Тимошенко у перевищенні влади та службових повноважень під час закупівлі під гарантію уряду та ввезення на територію України нібито спеціалізованих медичних автомобілів «Опель Комбо». Загальна сума завданих державі збитків становить 67 мільйонів гривень.

Крім того, Тимошенко пред’явлено обвинувачення у нецільовому використанні 180 мільйонів і 200 мільйонів євро, які Україна отримала за Кіотським протоколом, та у нанесенні державі інших збитків.

Тимошенко спростовує всі звинувачення.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG