Доступність посилання

ТОП новини

Дем’янюк погрожує оголосити голодування


Виходець з України Джон (Іван) Дем’янюк, якого в Німеччині звинувачують в причетності до вбивств єврейських в’язнів нацистського концтабору Собібор, пригрозив голодуванням, якщо суд протягом двох тижнів не затребує з архіву КДБ документи, які, за його словами, доводять його невинуватість. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода в Німеччині.

Дем’янюк з’явився сьогодні в залі суду, тримаючи в руках табличку з цифрами «1627», номером справи в архіві КДБ СРСР, яка, за твердженням Дем’янюка і його захисту, містить свідчення, що виправдають його. Раніше суддя відмовився взяти цей документ до розгляду.

У заяві Дем’янюка, яку зачитав його адвокат, він звинуватив Німеччину в організації «політичного показового процесу», який він відкидає як «насмішку над правосуддям».

Сьогодні мало початися зачитування обвинувального висновку, але поки що не відомо, чи вдалося почати цю процедуру.

У Німеччині Джонові (Іванові) Дем’янюку висунули звинувачення в більш як 28 тисячах випадків співучасті у вбивстві.

Німецькі прокурори заявляють, що Дем’янюк служив охоронцем у нацистському таборі смерті Собібор на території окупованої нацистами Польщі протягом часу, за який там знищили понад 28 тисяч людей, а відтак винен у причетності до їхнього вбивства.

Дем’янюк заперечує ці звинувачення й заявляє, що ніколи не був охоронцем у таборах смерті, хоча як радянський військовополонений був змушений до служби на німців.

Суд планує в березні винести вирок Дем’янюку.

Видачі Дем’янюка для суду після закінчення процесу над ним у Німеччині вимагає також Іспанія. В цій країні його хочуть судити за звинуваченням у співучасті в смерті іспанців у нацистському концтаборі Флоссенбюрґ. Як стверджує іспанський суддя, Дем’янюк служив у цьому таборі, де перебували 155 іспанців, із яких 60 загинули.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG