Доступність посилання

ТОП новини

Британія розпочала гуманітарну операцію у прикордонних із Лівією районах


Лондон – Велика Британія надіслала чартерні літаки до прикордонних із Лівією районів Тунісу, щоб допомогти тисячам єгипетських біженців, які там опинилися внаслідок кризи у Лівії, дістатися додому. Британський прем’єр не виключив воєнних дій у Лівії, тоді як режим Каддафі звинуватив Британію у тому, що вона стоїть за спробою зміни режиму в Лівії.

Британія оголосила про початок рішучих дій щодо гуманітарної допомоги у прилеглих до Лівії регіонах. Прем’єр-міністр Дейвід Камерон, виступаючи сьогодні перед депутатами парламенту, зазначив, що є серйозні ознаки зростаючої гуманітарної кризи на кордоні між Лівією та Тунісом, де накопичилося близько 85 тисяч людей. Багато з них перебувають у жахливих умовах у на швидку створених таборах.

Британський уряд організовує три чартерні рейси на засаді ротації, які мають на меті транспортувати єгипетських біженців додому. Перші два літаки вже відбули на місце подій.

Крім того, у своїй промові Дейвід Камерон не виключив застосування військової сили у Лівії. Раніше британський прем’єр розповів, яких заходів проти лівійського режиму вже вжив чи має намір вжити британський уряд.

«Ми вже застосували заборону на подорожі лівійських урядовців, заморозили їхні активи, зробили все, щоб ізолювати режим та позбавити його грошей і підтримки. Далі плануються, трагічним чином, гуманітарні складнощі, можлива гуманітарна криза... Неприпустимо мати ситуацію, за якої полковник Каддафі вбиває власний народ із використанням літаків та гелікоптерів, і ми мусимо тепер планувати, як це зупинити. І тому я сказав, що правильно було б розглянути плани запровадження зони заборони польотів», – заявив Камерон.

Крім того, британське міністерство міжнародного розвитку повідомило, що вже надіслало до Тунісу 36 тисяч ковдр та намети для півтори тисячі людей. Британський уряд закликав міжнародну спільноту йти за цим прикладом.

Камерон не виключає воєнної операції

Тим часом речник лівійського міністерства інформації звинуватив британського прем’єра у тому, що він очолює кампанію за зміну режиму в Лівії. Халед аль Коабі заявив, що має інформацію: Британія, начебто, планує дії для дестабілізації низки арабських країн, включно з Лівією. Він закликав депутатів британського парламенту виступити проти того, що він назвав «небезпечною поведінкою уряду».

Ці звинувачення пролунали після того, як Камерон не виключив воєнної операції в Лівії.

Загалом, критика режиму Каддафі спрямована передусім на Британію через те, що в двох країн стосунки складалися дуже важко в останні 40 років. 1986 року над британським містом Локербі було висаджено у повітря американський пасажирський літак. Кількість жертв сягнула 270 осіб. Британія визнала винним лівійський режим і розірвала з Лівією дипломатичні стосунки. Ці стосунки почали дещо налагоджуватися лише в останні кілька років по тому, як Каддафі відмовився від ядерної програми. Проте Локербі насправді забуто в Британії не було, і почуття проти режиму Каддафі тут дуже сильні.

Тим часом із Лівії евакуйовано лише частину британських громадян, тому, що їх тут було досить багато порівняно до представників інших західних країн. Уряд закликав тих британців, котрі досі перебувають у Лівії, просуватися до узбережжя до порту Бенґазі, куди вирушив корабель британських військово-морських сил. Також були повідомлення, що до евакуації британців залучено елітні війська SAS.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG