Доступність посилання

ТОП новини

Українці матимуть пріоритет на приватизацію й оренду землі – міністр


Громадяни України будуть мати пріоритетне право на приватизацію та оренду при запровадженні ринку землі в Україні, заявив в ефірі Радіо Свобода міністр аграрної політики Микола Присяжнюк.

«У цьому році ми обговорюємо питання ринку землі. Це питання сьогодні номер один. Позиція влади на сьогодні: запровадити ринок землі при одній умові – щоб не обезземелити українського селянина, щоб не втратити українське село і щоб українська земля давала доходи українському громадянину», – заявив міністр.

За його словами, для тих сільгоспвиробників, які зараз орендують землю, передбачається «10-річний перехід, тобто право оренди залишиться. Головне, щоб орендар змінив угоду про мінімальну оренду, яка буде виписана. По-друге, ми вимагаємо, щоб сільгоспвиробник, який орендує землю, мав 80% працівників із цього населеного пункту. Мені закидають: у селі немає фахівців. Навчайте! Нема кого навчати – заселяйте. Але українське село при запровадженні ринку землі має отримати новий поштовх для розвитку».

Крім того, передбачено, що право оренди можна закладати як іпотеку в банки. «Щоб не ризикував власник земельного паю, а ризикував орендар. Ці кроки дадуть можливість збільшити доходи українського селянина, збільшити виробництво і залучити інвестиції», – сказав Присяжнюк.

Цього тижня Верховна Рада відмовилася продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2015 року.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG