Доступність посилання

ТОП новини

Прихильники Каддафі святкують у Лівії заяви про свої перемоги


Лівійські владні урядовці заявили в неділю, що вранішня стрілянина в столиці Тріполі, зокрема, в регіоні біля резиденції лідера Лівії Муаммара аль-Каддафі, була святкуванням прихильників режиму з приводу повідомлення про успіхи урядових сил.

За цією заявою, прихильники Каддафі пострілами в повітря святкували суботнє офіційне оголошення, що владні сили повернули контроль над портовим містом Рас-Лануф.

Тим часом захисники міста заявили, що далі контролюють його. Були також повідомлення про ракетний обстріл із кораблів нафтового терміналу в цьому місті.

Уже після ранкової стрілянини в Тріполі державне телебачення Лівії повідомило, що сили, вірні Каддафі, повернули також контроль над містами Аз-Завія, приблизно за 50 кілометрів на захід від столиці Тріполі, і Місурата (Місрату) на середземноморському узбережжі.

У повідомленні також мовиться, що урядові війська тепер рухаються на місто Бенгазі на сході країни, де два тижні тому й спалахнуло повстання проти влади Каддафі.

Попереднього дня, в суботу, сили повстанців повідомляли, що владним військам не вдалося взяти Аз-Завію і що натомість повстанці взяли під свій контроль місто Бін-Джавад, приблизно за 525 кілометрів на схід від Тріполі, і прямують у напрямку міста Сірта, що є батьківщиною Каддафі.

Незалежних підтверджень усім цим заявам немає.

Сам Каддафі в інтерв’ю французькій пресі заявив, що бореться з тероризмом, розчарований із відсутності підтримки світової спільноти і що Лівія відразу перетвориться на розплідник тероризму, якщо його скинуть.

Тим часом сили супротивників його режиму, які ведуть безпрецедентне повстання, контролюють нині більшу частину сходу Лівії і деякі регіони на заході. У заворушеннях, які спалахнули два тижні тому, загинули вже сотні людей. Існують побоювання, що сутички прибічників і супротивників режиму можуть перерости в повномасштабну громадянську війну.
XS
SM
MD
LG