Доступність посилання

ТОП новини

Саркозі й Камерон: Каддафі має відійти


Президент Франції Ніколя Саркозі і прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон заявили в четвер, що лідер Лівії Муаммар аль-Каддафі та його владне оточення втратили легітимність і мають відійти від керівництва країною, щоб зупинити насильство в ній.

Обидва керівники висловили таку заяву в спільній декларації, яку вони адресували голові Європейської ради Германові Ван Ромпеєві.

У ній вони також закликали підготувати плани надання допомоги лівійським повстанцям і розглянути можливість запровадити над Лівією зону заборони польотів лівійської військової авіації.

Саркозі й Камерон, крім того, закликають Європейський Союз визнати Лівійську національну раду, яка представляє повстанців.

Раніше в четвер Франція вже визнала цей орган за законного представника лівійського народу й оголосила, що найближчим часом вишле до контрольованого повстанцями лівійського міста Бенгазі свого посла і готова прийняти в Парижі посла від збройної лівійської опозиції.

Із заявою з закликом визнати Лівійську національну раду виступив і Європейський парламент.

Так само й Рада співпраці країн Перської затоки ухвалила заяву своїх міністрів закордонних справ про втрату легітимності режимом Каддафі.

У США ж тим часом оголосили, що пошлють до підконтрольної повстанцям східної частини Лівії групи допомоги за надзвичайних ситуацій. При цьому в Білому домі наголосили, що це в жодному разі не є військова інтервенція і що ці групи прибудуть із дозволу повстанської адміністрації.

Водночас у Лівії в четвер стало відомо, що владні війська після важких боїв повністю відбили в повстанців портове місто Рас-Лануф із його стратегічно важливим нафтовим терміналом і змусили повстанські сили до панічної втечі. Так само урядові війська зайняли більшу частину чи й усе місто Аз-Завія, яке теж було місцем кількаденних боїв, у західній частині Лівії.

А син Каддафі Сейф-аль-Іслам, який виступає як політичний речник свого батька, заявив у четвер, що влада Лівії не має наміру вступати в переговори з повстанцями і планує масштабну воєнну операцію, щоб повернути під свій контроль східну частину країни.

Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив у четвер, що Лівія перебуває в стані громадянської війни.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG