Доступність посилання

ТОП новини

У Британії готують пенсійну реформу


Британський прем’єр Дейвід Камерон

Лондон – У Великій Британії оприлюднено реомендації щодо пенсійної реформи для працівників бюджетної сфери. Їх підготувала спеціальна комісія на замовлення британського уряду. У звіті комісії рекомендовано підняти персійний вік. Водночас розмір пенсії рекомендовано прив’язати до середнього розміру зарплати працівника протягом усього трудового життя, а не до розміру останньої платні перед виходом на пенсію, як це є тепер.

Колишній міністр британського уряду лорд Гаттон, який очолював комісію з підготовки рекомендацій щодо пенсійної реформи, заявив, що працівники бюджетної сфери, такі як, наприклад, пересонал національної системи охорони здоров’я, вчителі й поліцейські, більше не повинні одержувати пенсій, які вираховуються на підставі розміру їхньої зарплати безпосередньо перед виходом на пенсію, а радше на підставі середнього розміру заробітної плати за всю кар’єру.

Також він закликав, щоб нормальний вік, коли більшість працівників бюджетної сфери починає одержувати пенсію, було піднято до нинішнього віку виходу на державну пенсію (це – 65 років для чоловіків і 60 – для жінок, але жіночий вік уже перебуває у процесі підняття до рівня чоловічого). Військовим та пожежникам пропоновано починати виплачувати пенсію не раніше 60 років.

Лорд Гаттон, зокрема, сказав: «Звичайно, всі ми маємо подумати про те, щоб працювати довше. Це справді так. Але нема причин припускати, що перехід від принципу залежності від розміру останньої зарплати до прив’язки до середнього рівня платні обов’язково означатиме, що працівники бюджетної сфери матимуть меншу пенсію. У цьому переході не закладено нічого такого, що дало б такий результат. Те, що ми намагаємося зробити, це знайти стійкий спосіб забезпечення гарної якості пенсії за громадську службу, яка була б справедливою як щодо тих, кому вона призначається, так і щодо платників податків, із чиєї кишені вона виплачується».

Профспілки погрожують великими страйками

Проте ці пропозиції уже поставили нинішній консервативно-ліберальний коаліційний уряд на курс конфлікту із профспілками, які попередили, що мільйони працівників бюджетної сфери готові страйкувати, щоб захистити свої пенсії.

Генеральний секретар профспілки працівників бюджетної сфери Unison Дейв Прентис закликав уряд до негайних перемов для обговорення звіту комісії Гаттона замість того, щоб поспішити із втіленням рекомендацій в життя і наразитися на масштабний страйк.

Керівник профспілки працівників залізниці, морського та інших видів транспорту Боб Кроу зазначив: «За всіма ознаками цілком очевидно, що в усьому спектрі бюджетної сфери від медсестер до працівників транспорту уряд має намір змусити працювати довше, вплачувати до пенсійного фонду більше, а одержувати менше».

Лорд Гаттон сказав, що пропоновані зміни можна впровадити наприкінці каденції цього складу парламенту 2015 року, хоча у деяких професіях, як от армія і поліція, перехідний період міг би бути довшим.

У Британії за останні 10 років кошт надання пенсій працівникам бюджетної сфери виріс майже на третину.

2008-2009 фінансового року працівникам бюджетної сфери було виплачено з державного бюджету пенсій на загальну суму 32 мільярди фунтів (це понад 50 мільярдів доларів). Це – дві третини суми, яка виплачується як засаднича державна пенсія всім британським пенсіонерам, незалежно від сектора, в якому вони працювали.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG