Доступність посилання

ТОП новини

Путін обіцяє кордон у торгових відносинах з Україною при створенні ЗВТ з ЄС


Створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом може негативно вплинути на економічні відносини України з Росією, Білоруссю та Казахстаном, попереджає прем’єр-міністр Росії. Як повідомили у прес-службі російського уряду, про це Володимир Путін заявив після засідання міждержавної ради ЄврАзЕС.

За його словами, Росія буде вимушена вибудовувати кордон для українських товарів, якщо Україна та ЄС створять зону вільної торгівлі.

«Якщо Україна створить зону вільної торгівлі разом із Євросоюзом і вимушена буде поступитися по багатьох позиціях, чутливих для української економіки, то вона, зрозуміло, розраховуватиме, що ці товари підуть на російський ринок. А ми не зможемо цього дозволити собі зробити, й ми вимушені будемо почати вибудовувати кордон, інакше нас завалять цими товарами», – наголосив голова уряду Росії.

Путін наголосив, що вести переговори з Євросоюзом у форматі Єдиного економічного простору або Митного союзу – «це зовсім інша справа». Водночас він зазначив, що приєднання до якихось інтеграційних об’єднань є суверенним правом України.

За словами російського прем’єра, участь України в Митному союзі Росії, Білорусі і Казахстаном зробило б більш повноцінним цей інтеграційний процес.

З 1 січня 2010 в рамках Євразійської економічної співдружності діє Митний союз Росії, Білорусі та Казахстану. 1 липня цього року митні кордони між Росією та Казахстаном, а також між Росією та Білоруссю повинні повністю зникнути.

З 1 січня 2012 року країни планують об’єднатися в єдиному економічному просторі, на якому застосовуватимуться єдині принципи роботи бізнесу. Крім того, лідери країн планують створити єдиний валютний простір на території Митного союзу.

Україна і ЄС почали переговори про угоду про асоціацію в 2007 році. На початку 2008 року, після вступу України до Світової організації торгівлі, сторони почали переговори про угоду про зону вільної торгівлі, яка повинна стати складовою частиною угоди про асоціацію.
XS
SM
MD
LG