Доступність посилання

ТОП новини

Російського правозахисника висилають з Білорусі


Білоруська влада сьогодні наказала російському правозахиснику виїхати з Білорусі. Члена Московської Гельсінської групи Андрія Юрова вчора затримували для проведення допиту. Сьогодні йому дали 24 години на те, щоб залишити Білорусь.

Як заявив Юров Радіо Свобода, йому офіційно повідомили про те, що його ім’я внесли в список осіб, яким заборонений в’їзд до Білорусі.

За словами правозахисника, він очікує реакції на свою справу від Ради Європи та організації з безпеки і співпраці в Європі.

Представник російського посольства в Мінську Вадим Гусєв заявив Радіо Свобода, що диппредставництво послало офіційну ноту білоруському Міністерству закордонних справ, вимагаючи пояснень затримання Юрова.

Речник МЗС Білорусі Андрій Савіних повідомив «Інтерфаксу», що нічого не знає про список росіян, яким заборонений в’їзд на білоруську територію.

Білоруський правозахисник Валентин Стефанович припустив, що рішення вислати Юрова пов’язане з побоюванням влади Білорусі, що він може зібрати інформацію про подальше переслідування інакомислячих після грудневих виборів у Білорусі.

Понад 700 людей, зокрема сім опозиційних кандидатів у президенти, були затримані після протестів проти переобрання Олександра Лукашенка президентом.

Досі під вартою перебувають 30 людей, серед них – двоє колишніх суперників Лукашенка на виборах.
XS
SM
MD
LG