Доступність посилання

ТОП новини

Президент Обама не виключає воєнних дій проти режиму Каддафі


Президент США Барак Обама попередив лівійського лідера Муаммара Каддафі, що йому загрожують воєнні дії, якщо він не повною мірою виконуватиме резолюцію ООН щодо заборони польотів над Лівією.

За словами президента США, оголошене раніше у п’ятницю владою Лівії перемир’я «має проявитися в конкретних діях негайно», і режим Каддафі «повинен припинити насильство, припинити наступ на Бенгазі».

«Ці вимоги не є предметом переговорів. Якщо Каддафі не виконуватиме їх, то резолюція здійснюватиметься воєнними методами», – заявив Обама.

Він також заявив, що «США не мають наміру вводити сухопутні війська до Лівії і виходити за межі одного конкретного завдання: захисту лівійського населення від насильства».

У четвер Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію, яка передбачає можливість проведення міжнародної воєнної операції проти режиму Каддафі для захисту мирного населення.

Лівійські повстанці назвали блефом заяву уряду Лівії про зупинення всіх бойових операцій проти них.

Скептично оцінили рішення Тріполі й світові лідери.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун сказав, що лівійська влада відповідальна за репресії проти своїх громадян і має постати перед правосуддям.

Державний секретар США Гілларі Клінтон відзначила, що «самих лише слів замало».

Лівійський міністр закордонних справ Муса Куса, який оголосив про тимчасове припинення вогню, відзначив, що рішення пов’язане з ухваленою напередодні Радою безпеки ООН резолюцією про заходи щодо захисту населення Лівії.

Тим часом у п’ятницю ж із лівійського міста Місрата надійшли повідомлення про загибель не менш як 25 осіб, у тому числі дітей, внаслідок ударів, завданих силами Каддафі.

Лідери країн Європи, а також кількох арабських й африканських країн обговорять у суботу в Парижі з Генеральним секретарем ООН Пан Ґі Муном конкретні заходи для захисту населення Лівії.
XS
SM
MD
LG