Доступність посилання

ТОП новини

Литвин сподівається провести «сенсорну кнопку» законом


Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що вже зареєстрував проект закону про внесення змін до регламенту Верховної Ради, які передбачили б особисте голосування депутатів за допомогою модернізованої системи, і сподівається на його підтримку.

Спікер не зміг запровадити цю систему самостійно, бо після відновлення старої редакції Конституції вже не має таких повноважень, сказав він у п’ятницю в ефірі телевізійного «5 каналу».

У четвер Верховна Рада не підтримала проект постанови про впровадження модернізованої версії системи голосування «Рада-3» і реєстрації депутатів та фіксації результатів їхнього особистого голосування за допомогою додаткової сенсорної клавіші – за це голосували 222 депутати за мінімально необхідних 226.

Голова комітету з питань регламенту Володимир Макеєнко заявив тоді, що комітет у цілому підтримує постанову, але вважає, що система має бути впроваджена тільки після належних змін у регламенті Верховної Ради.

Ця система має унеможливити голосування за відсутніх тим, що обидві руки кожного присутнього депутата будуть зайняті упродовж усього часу, відведеного на реєстрацію і голосування.

Литвинові закидали, що всі попередні системи для голосування були запроваджені безпосередньо за підписом спікера та керівника апарату Верховної Ради.
XS
SM
MD
LG