Доступність посилання

ТОП новини

Лівія заперечує порушення перемир’я


Влада Лівії заперечила, що її війська порушують оголошене в п’ятницю припинення вогню проти повстанців.

Офіційне агентство «Джана» заявило в суботу, що урядові війська, які беруть участь у боях навколо головної твердині повстанців, міста Бенгазі, діють виключно задля самооборони.

Із Бенгазі кореспонденти повідомляють, що центр міста зазнав у суботу обстрілу артилерії урядових сил, а також повітряного удару, під час якого повстанці збили один із літаків.

Ухвалена в четвер резолюція Ради безпеки ООН щодо Лівії запровадила над нею зону заборони польотів для лівійської військової авіації й закликала до негайного припинення вогню. У відповідь влада Лівії заявила, що припиняє бойові дії проти повстанців на виконання цієї резолюції.

Пізніше в суботу можливість міжнародного воєнного втручання, передбаченого резолюцією, розглядатимуть на міжнародному засіданні в Парижі, де президент Франції Ніколя Саркозі скликає саміт за участі представників Європейського Союзу, Ліги арабських держав і Африканського союзу. Очікують, що в зустрічі також візьмуть участь генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун і державний секретар США Гілларі Клінтон.

Франція і Сполучені Штати Америки в п’ятницю заявили, що вони, а також Велика Британія й арабські країни вимагають, щоб лідер Лівії Муаммар аль-Каддафі «негайно» зупинив напади своїх військ на власний народ, інакше йому загрожує воєнне втручання, відповідно до резолюції Ради безпеки ООН.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG