Доступність посилання

ТОП новини

Саркозі: літаки союзників уже над Лівією


Президент Франції Ніколя Саркозі оголосив, що союзницькі військово-повітряні сили вступили в дію над Лівією, щоб не дати можливості військам лівійського лідера Муаммара аль-Каддафі нападати на місто Бенгазі, твердиню повстанців.

Виступаючи після зустрічі чільних представників європейських і арабських країн за участі ООН і США в суботу, Саркозі заявив, що міжнародна спільнота втручається, щоб зупинити «вбивче шаленство» Каддафі.

Іще перед цією заявою військові джерела повідомляли в суботу, що над Лівією патрулюють кілька французьких літаків-розвідників, а американські і данські бойові літаки прибули на бази в Італії.

Тим часом у Лівії в суботу тисячі людей утікали на схід країни з міста Бенгазі, на яке з заходу тривав наступ урядових військ. Як повідомив речник повстанців, урядові війська Каддафі ввірвалися в суботу на західні околиці міста після інтенсивного обстрілу, що тривав протягом ночі і ранку.

При цьому влада Лівії заперечила, що її війська порушують оголошене в п’ятницю припинення вогню проти повстанців. Офіційне агентство «Джана» заявило в суботу, що урядові війська, які беруть участь у боях навколо Бенгазі, діють виключно задля самооборони.

Також у суботу лівійські повстанці збили над Бенгазі бойовий літак сил Каддафі.

Ухвалена в четвер резолюція Ради безпеки ООН щодо Лівії запровадила над нею зону заборони польотів для лівійської військової авіації й закликала до негайного припинення вогню. У відповідь влада Лівії заявила була, що припиняє бойові дії проти повстанців на виконання цієї резолюції.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG