Доступність посилання

ТОП новини

Янукович закликає захистити цивільних і українців у Лівії


Україна вважає, що зусилля усіх причетних до ситуації в Лівії сторін мають бути передусім зосереджені на захисті та гарантуванні безпеки цивільного населення, в тому числі громадян України, які залишаються у Лівії з благородною гуманітарною місією допомоги хворим та постраждалим, заявив Президент Віктор Янукович.

Україна неухильно виконуватиме положення резолюцій Ради безпеки ООН щодо Лівії і при цьому особливо відзначає положення резолюції 1973 (2011) щодо неприпустимості будь-якої форми іноземної окупації території Лівії, мовиться в заяві, оприлюдненій у суботу після того, як низка держав розпочала спеціальну військову операцію для забезпечення повного виконання згаданих резолюцій.

Для України принципово важливим є те, що навіть в умовах запровадження над територією Лівії зони заборони польотів мають бути збережені всі необхідні можливості для надання гуманітарної допомоги та здійснення евакуації цивільного населення, мовиться в заяві. Україна готова надавати таку допомогу та евакуювати українських громадян і громадян країн-партнерів, у тому числі шляхом надання відповідних операційних сил та засобів.

За словами Януковича, Україна підтримує постійний контакт із урядами інших держав, в тому числі тих, які беруть участь у розпочатій військовій операції.

Президент наголосив, що безумовним пріоритетом для України є забезпечення безпеки її громадян та їхньої подальшої евакуації з території Лівії, так само як і надання гуманітарної допомоги постраждалим у ході збройного конфлікту в умовах запровадження над територією Лівії зони заборони польотів.

Раніше в суботу бойові дії над територією Лівії почали бойові літаки Франції, які першими прибули для запровадження резолюцій Ради безпеки ООН.
XS
SM
MD
LG