Доступність посилання

ТОП новини

Лукашенко планує приїхати до Києва в квітні


Президент Білорусі Олександр Лукашенко візьме участь у київських заходах, присвячених 25-річчю аварії на Чорнобильській АЕС. Про це повідомляє білоруське інформаційне агентство «БелаПАН» з посиланням на керівника прес-служби президента Білорусі Павла Легкого.

За його словами, на даний час здійснюється підготовка візиту Лукашенка в Україну.

Керівник президентської прес-служби також підтвердив інформацію про те, що запрошення взяти участь у чорнобильських заходах надійшло на ім’я глави білоруської держави.

Коментуючи повідомлення про те, що голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу висунув за умову своєї участі в цих заходах відсутність на них Олександра Лукашенка, Павло Легкий заявив, що білоруську сторону «аж ніяк не цікавлять» умови чільного представника ЄС.

При цьому в повідомленні «БелаПАН» названо дати участі Лукашенка в київських заходах – 20–22 квітня.

У Києві 19 квітня відбудеться саміт із питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії, а 20–22 квітня – міжнародна конференція «Двадцять п’ять років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього».

17 березня українське агентство «УНІАН» повідомило з посиланням на «джерело в Єврокомісії», що президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу готовий узяти участь у конференції 20–22 квітня, але тільки за умови відсутності на ній президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Того ж дня голова Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін, посилаючись на дані МЗС України, повідомив, що Білорусь, як і Росія, буде представлена на конференції прем’єр-міністром, і додав, що питання про участь Лукашенка «опрацьовується», а деталі участі Баррозу будуть вирішені після його телефонної розмови з Президентом України Віктором Януковичем.

А ще через кілька годин прес-служба Президента України повідомила, що Баррозу підтвердив свою участь у київському саміті 19 квітня. Про його участь у конференції вже не повідомляли.
XS
SM
MD
LG