Доступність посилання

ТОП новини

Барак Обама в Чилі говорить про Лівію


Президент США Барак Обама прибув з офіційним візитом до Чилі. У столиці країни Сантьяго президент США обговорить з президентом Себастьяном Піньєрою перспективи співробітництва в сферах економіки, енергетики та ліквідації наслідків катастроф – рік тому в Чилі стався руйнівний землетрус.

На прес-конференції у Сантьяго Обама торкнувся ситуації довкола Лівії. «Разом з партнерами Сполучені Штати роблять воєнні зусилля заради виконання резолюції 1973 Ради безпеки ООН і захисту народу Лівії. Ми вважаємо, що в цьому регіоні в цілому повинні поважатися законні сподівання народів, і акти насильства проти цивільного населення не є відповіддю на ці сподівання», – заявив він.

За словами Обами, політика США – «домагатися відходу Каддафі». «І в нас є широкий набір засобів на додаток до наших воєнних зусиль для підтримки саме такої політики», – сказав Обама.

Раніше сьогодні американський генерал Картер Гем, який здійснює безпосереднє керівництво діями військ, заявив, що операція міжнародних сил в Лівії розвивається успішно.

За словами генерала, авіаудари призвели до відступу сил Муаммара Каддафі від міста Бенгазі і до фактичного встановлення над Лівією зони, вільної від польотів авіації.

Генерал наголосив, що метою операції не є знищення Каддафі чи пряма підтримка наступу повстанців.
XS
SM
MD
LG