Доступність посилання

ТОП новини

На Пейзажній алеї в Києві знищили дві скульптури


На Пейзажній алеї в Києві невідомі знищили мозаїчну скульптуру Маленького принца та розбили бронзову скульптуру дівчинки з собачкою, повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригінець.

«Сьогодні стався черговий акт вандалізму – знищили ці скульптури. Владі вже час навести лад у Києві для того, щоб усі почувалися в безпеці», – цитує Бригінця його прес-служба.

За словами депутата, він неодноразово звертався до профільних управлінь КМДА й до головного архітектора Києва з проханням підготувати та розробити документацію щодо паркових скульптур, оскільки нині в столиці не існує законного порядку встановлення та збереження скульптур.

«Наприклад, коли буде слідство щодо знищення скульптур, може так статися, що насправді нічого не знищено, адже юридично цього об’єкта не існує. Як і самого скверу, адже влада й особисто Олександр Попов неодноразово обіцяли посприяти у вирішенні питання надання Пейзажній алеї статусу скверу, але віз і нині там», – заявляє Бригінець.

Мозаїчну скульптуру головного героя казки французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц» відкрили в Києві на Пейзажній алеї 13 листопада 2010 року. Це був подарунок Французького культурного центру українським дітям. Скульптура Маленького принца в Києві стала третьою в світі – такі ж встановлені у Франції та США. Створення скульптури фінансували меценати без залучення державних коштів.

Кілька років тому на Пейзажній алеї планували побудувати елітну багатоповерхівку. Замовником було Міністерство закордонних справ, співробітники якого мали отримати частину квартир. Проте через активні протести місцевих жителів забудову вдалося зупинити.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG