Доступність посилання

ТОП новини

Війна у Лівії: проблеми вже й у Харкові


Продукція Харківського авіаційного

Харків – Заручником драматичних подій у Лівії став Харківський авіазавод. Підприємство планувало поставити до цієї країни санітарний літак, який, за контрактом, належало передати ще у 2010 році. Нині ж рахунки лівійської влади заморожені, міжнародні організації запровадили санкції проти лідера Джамахірії, країна не спроможна вести переговори з авіабудівниками.

Через соціальні потрясіння у Північній Африці харківський авіазавод майже втратив там ринок збуту, сказав директор підприємства Анатолій М'ялиця. Раніше завод встиг передати літак Єгиптові, цьогоріч зривається контракт із Лівією.

«Ви розумієте, що зараз відбувається? Війна. А у мене два літаки, і я їх будую. А потім ще треба вирішувати, як я їх буду реалізовувати. Слава Богу, завершили із Єгиптом!» – каже Анатолій М'ялиця.

Один літак Ан-74ТК-300 в VIP-компоновці, призначений для Муаммара Каддафі, авіазавод передав Лівії ще в 2009-му. Торік підприємство мало поставити до країни ще два повітряні судна – цього разу санітарні АН-74-ТК-200. Строки виконання контракту дещо посунулися, і здати «мінімум один літак» завод планує цьогоріч, повідомив Радіо Свобода керівник прес-служби підприємства Андрій Платонов.

Не візьме Лівія – візьмуть інші?

Якщо харківські АНи не візьме Лівія, їх продадуть іншим країнам, заявив голова обласної державної адміністрації Михайло Добкін.

Переговори ведуть із Азербайджаном, Туркменистаном, Таджикистаном, Росією, а також із українськими авіакомпаніями. Одна з них (її назву не розголошують) вже висловила бажання купити спочатку три літаки, а потім, як сказав Добкін, ухвалити контракт на поставку ще сімох.

«А після цього як перспективний план – 54 літаки для однієї з країн. І сьогодні для цього є реальні перспективи. Питання лише в ціні. Якщо наш літак за ціною буде конкурентоспроможним з аналогічними зразками, якими користуються в інших країнах, звичайно, будуть купувати наш літак. Якщо ж він буде коштувати стільки ж, скільки імпортний аналог, який вже має велику кількість годин нальоту і серійно виробляється, тоді в нас можливостей іреалізації наших літаків значно менше», – повідомив голова області.

Виготовляти літаки для внутрішнього ринку України – давня мрія авіабудівників. Уряд ще 2009 року обіцяв державну програму під Євро-2012. Це дало б змогу забезпечити роботою 5-тисячний колектив підприємства і погасити борги з зарплатні. За даними Харківської обласної адміністрації, станом на 1 березня заборгованість перед робітниками на заводі сягнула вже 23 мільйони гривень. Іще 54 мільйони підприємство має сплатити у Пенсійний фонд.

Дивитись коментарі (2)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG