Доступність посилання

ТОП новини

Україна просить ООН сприяти безпечній евакуації українців з Лівії


Україна просить Організацію Об’єднаних Націй сприяти безпечній евакуації громадян України, що перебувають на території Лівії. Про це йдеться в повідомленні центру новин ООН.

Постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв звернувся до Генерального секретаря організації Пан Ґі Муна з проханням допомогти встановити контакти з багатонаціональними силами в регіоні з метою гарантування безпечної евакуації людей.

Він також повідомив про те, що для евакуації українців направлений десантний корабель «Костянтин Ольшанський», що буде перебувати в лівійських територіальних водах і морських портах у період з 27 березня до 19 квітня.

На борту корабля перебувають 107 осіб екіпажу, дві зенітних артилерійських установки і два ракетних комплекси.

Раніше Міністерство закордонних справ закликало громадян України, що перебувають у Лівії, скористатися можливістю евакуації з країни на десантному кораблі «Костянтин Ольшанський». Цей корабель у ніч з 22 на 23 березня вийшов із Севастополя в море з гуманітарною місією з евакуації українців з Лівії.

За даними дипломатів, наразі бажання евакуюватися з Лівії виявили близько 20 громадян України.

З 15 лютого в Лівії відбувалися масові акції протесту з вимогою відсторонення від влади лідера Лівії Муаммара Каддафі, що переросли в збройний конфлікт.
XS
SM
MD
LG