Доступність посилання

ТОП новини

Закон про вивішування прапора Перемоги виконати законно неможливо – Томенко


Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко заявив, що виконати закон про вивішування червоних прапорів на День Перемоги не можливо без порушення низки законодавчих актів.

На цьому він наголосив під час телеефіру на «5-му каналі».

«Цей Закон, який ймовірно буде підписаний Президентом, законним шляхом виконати неможливо», – сказав віце-спікер.

Микола Томенко зазначив, що навіть якщо Президент України підпише згаданий закон, то ще залишається питання наскільки вчасно він буде оприлюднений. До того часу, Микола Томенко вважає розвішування червоних прапорів на адмінбудинках незаконним.

«А в разі, якщо він з’явиться, закон не передбачив механізми, за рахунок яких статей, у який спосіб його фінансувати. Оскільки ці механізми не передбачені, то будь-які фінансові дії місцевої влади є такими, що порушують закон», – сказав віце-спікер.

Микола Томенко також зауважив, що закон передбачає, що представники влади повинні розмістити копії прапора Перемоги там, де є флагшток державного прапору. «Ну, наприклад, я міський голова. Я завтра дізнаюсь, що Президент підписав закон. Де мені 100 прапорів знайти? З якої статті фінансування знайти? В законі про це не сказано», – додав заступник Голови Верховної Ради.

Закон, ухвалений парламентом, але ще не підписаний Президентом, передбачає вивішування з нагоди Дня Перемоги 9 травня поруч із Державним прапором також копій так званого «прапора Перемоги», тобто прапора однієї з дивізій Червоної армії, піднятого в травні 1945 року на Рейхстагу в Берліні.

Тим часом у низці міст України, за повідомленнями кореспондентів Радіо Свобода і агентств, уже вивісили натомість прапори колишнього СРСР, чого закон, який іще не набув чинності, взагалі не передбачає.
XS
SM
MD
LG